Polovina přípravy je za námi

08.02.2017 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí hráči jsou už měsíc v plné zimní zátěži, mají za sebou i šestidenní horské soustředění v Heřmanicích. S klubem se bohužel rozloučilo několik hráčů, kterým děkujeme za odvedenou práci - Tomáš Valenta (Sokolov), Ondřej Soběslav (Švýcarsko), Martin Slavík (Modlany), Jakub Šidlo (Velké Hamry), Martin Hurka, David Skuhravý, Sebastian Munzar, Jan Boček a Jan Toman a do B-týmu přechází David Miškovský. V dlouhodobé rekonvalescenci zůstává Jiří Schubert.

Jistými posilami už jsou Jan Kadeřábek (útočník, 1988, odchovanec Sparty, dále působil v Čelákovicích, Úvalech, Meteoru, Xaverově), Radek Žaloudek (obránce, 1994, Bohemians 1905, Benátky), David Zikmunda (útočník, 1988, Rejšice, v Dobovici už hostoval v roce 2011), Adam Malík (brankář, 1995, odchovanec FKMB, naposledy Horky) a tři mladí hráči ze Slavie Praha - Lukáš Fialka (obránce, 1995, hostoval na Slovensku v MFK Senica), Denis Pelyak (obránce, 1996) a Miroslav Routek (obránce, 1996, odchovanec Náchoda). Na testech ještě zůstávají Marek Koštíř (záložník, 1994, Dolní Bousov, FKMB) a Petr Pavlíček (obránce, 1989, Luštěnice) a v jednání jsou dva hráči z vyšších soutěží. Na testech v Dobrovici byli také Radek Skuhravý (Úvaly), Daniel Kubec (Libiš), Lukáš Dratva (Hořovicko) a Antonín Kadlec (FC Zittau).

Dobrovice zatím odehrála pět přípravných utkání. Porazila divizní týmy Chrastavu (5:4, branky Kubec, Kadeřábek, Skuhravý, Volf, Pelyak), Kutnou Horu (5:1, branky Zikmunda, Kadeřábek, Bernát, Volf, Osvald) a Turnov (4:2, 3x Volf, Pavlíček), remízovala s juniorkou Slavie Praha (2:2, branky Osvald, Kadeřábek) a podlehla juniorce Sparty Praha (1:3, branka Kadeřábek). Čeká ji ještě pět dalších zápasů, z nichž tím prvním bude v sobotu 11.února duel s druholigovými Pardubicemi.

Probíhá samozřejmě také příprava B-týmu. Ten zatím odehrál tři utkání, v nichž podlehl Loučeni (1:5), benáteckému béčku (3:4) a Staré Boleslavi (1:2).

Aktualizace: na testech je v klubu také Cyril Golovko, kmenový hráč divizních Brozan, který už v Dobrovici působil v sezónách 2013-14 a 2014-15.

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30