Pozvánka na krajské derby v Benátkách nad Jizerou

04.05.2012 Kategorie: Tým A

Jestliže do 20. kola držely Benátky sérii deseti zápasů bez prohry, nyní ji naopak vystřídala řada čtyř zápasů bez výhry. Po prohrách s Tatranem Rakovník, v Kutné Hoře a v Novém Strašecí a remíze s Nymburkem se propadly na 10. místo, kde je od nás dělí 23 bodů. Do nedělního derby proti rozjeté Dobrovici proto nastoupí jako outsideři a v nedobré formě. Po čtyřech žlutých bude navíc v sestavě domácích chybět častý exekutor standartních kopů, krajní bek Třasák.

Na straně Dobrovice bude ze stejného důvodu absentovat střední záložník Patočka, stálý člen sehrané základní sestavy a mimo jiné střelec 5 gólů. V základu by ho mohl nahradit Hnízdo, který si hru ve středu zálohy vyzkoušel v druhém poločase minulého kola, kdy střídal Gábu.

Dobrovice vyhrály už sedm zápasů v řadě a na jaře zatím nastřílely 35 gólů, tedy v průměru skoro 4 a půl na zápas. V tabulce nám patří druhé místo a po zaváhání vedoucí Kutné Hory na ni ztrácíme už jen 3 body. Jsme tedy favorit utkání a bude rozhodně důležité tuto pozici potvrdit výsledkem. Kutnou Horu totiž čeká zápas v Libiši, které se na jaře nedaří a postupně se propadá tabulkou, a třetí Český Brod, který má naopak parádní formu, doma přivítá vypadnutím ohrožený Nymburk.

Derby si zaslouží pořádnou diváckou kulisu. Benátky jsou náš geograficky nejbližší soupeř v krajském přeboru, proto se nabízí výborná příležitost získat zápas navíc před svými vlastními příznivci a těm přespolním ukázat, jak se má správně fandit. A kdo ví, jestliže věříme v postup do divize a v setrvání v ní, možná je to na dlouhou dobu náš poslední zápas v Benátkách. Takže všichni přijďte podpořit naše borce v neděli od 17 hodin do Benátek nad Jizerou. A jako první chod nedělního fotbalového hodování si můžete od 14 hodin dopřát zápas béčka v Kropáčově Vrutici, kde může za jistých okolností naše rezerva 6 kol před koncem slavit postup do I.B třídy. Věřme, že nás čeká vydařená fotbalová neděle.

FK Dobrovice 21.10.
vs. So