Pozvánka na krajské derby v Benátkách nad Jizerou

04.05.2012 Kategorie: Tým A

Jestliže do 20. kola držely Benátky sérii deseti zápasů bez prohry, nyní ji naopak vystřídala řada čtyř zápasů bez výhry. Po prohrách s Tatranem Rakovník, v Kutné Hoře a v Novém Strašecí a remíze s Nymburkem se propadly na 10. místo, kde je od nás dělí 23 bodů. Do nedělního derby proti rozjeté Dobrovici proto nastoupí jako outsideři a v nedobré formě. Po čtyřech žlutých bude navíc v sestavě domácích chybět častý exekutor standartních kopů, krajní bek Třasák.

Na straně Dobrovice bude ze stejného důvodu absentovat střední záložník Patočka, stálý člen sehrané základní sestavy a mimo jiné střelec 5 gólů. V základu by ho mohl nahradit Hnízdo, který si hru ve středu zálohy vyzkoušel v druhém poločase minulého kola, kdy střídal Gábu.

Dobrovice vyhrály už sedm zápasů v řadě a na jaře zatím nastřílely 35 gólů, tedy v průměru skoro 4 a půl na zápas. V tabulce nám patří druhé místo a po zaváhání vedoucí Kutné Hory na ni ztrácíme už jen 3 body. Jsme tedy favorit utkání a bude rozhodně důležité tuto pozici potvrdit výsledkem. Kutnou Horu totiž čeká zápas v Libiši, které se na jaře nedaří a postupně se propadá tabulkou, a třetí Český Brod, který má naopak parádní formu, doma přivítá vypadnutím ohrožený Nymburk.

Derby si zaslouží pořádnou diváckou kulisu. Benátky jsou náš geograficky nejbližší soupeř v krajském přeboru, proto se nabízí výborná příležitost získat zápas navíc před svými vlastními příznivci a těm přespolním ukázat, jak se má správně fandit. A kdo ví, jestliže věříme v postup do divize a v setrvání v ní, možná je to na dlouhou dobu náš poslední zápas v Benátkách. Takže všichni přijďte podpořit naše borce v neděli od 17 hodin do Benátek nad Jizerou. A jako první chod nedělního fotbalového hodování si můžete od 14 hodin dopřát zápas béčka v Kropáčově Vrutici, kde může za jistých okolností naše rezerva 6 kol před koncem slavit postup do I.B třídy. Věřme, že nás čeká vydařená fotbalová neděle.

Příští utkání

není známo

Předchozí utkání

FK Dobrovice
vs.
SK Sokol Brozany
SK Viktorie Jirny
vs.
FK Dobrovice
FK Dobrovice 2
vs.
FC Slavoj Vyšehrad 0

Naši partneři: