Sobotní dvojzápas: fotbalový nášup se sladkou postupovou tečkou?

07.06.2012 Kategorie: Tým A

První ze dvou zápasů obstará už od 13:30 rezerva, která má postup jistý již dlouho a po zápase slavnostně obdrží pohár pro vítěze okresního přeboru. Hrát bude proti SK Bezno, které bylo po podzimu na vypadnutí, na jaře ale vyhrálo 6 zápasů v řadě a tabulkou se prokousalo na současnou 8. pozici.

Hlavní mužstvo potom nastoupí v obvyklém čase, tedy od 17 hodin, proti ČLU Beroun. Momentálně sedmý tým tabulky středočeského krajského přeboru vznikl před sezónou 2007-2008 spojením dvou tradičních berounských klubů s cílem dostat tamní fotbal do vyšších soutěží. To se mu zatím nepodařilo a jako příliš dobrá vizitka neslouží ani malý zájem diváků. Průměrná návštěva na domácích utkáních je v Berouně, 19-ti tisícovém městě, okolo 80 lidí (uvidíme, jak se jim bude líbit náš skandující, bubnující, troubící a lomozící fanklub Picavan).

Beroun se přitom v rámci svých možností snaží o pohledný, útočný fotbal. Hlavním střelcem je útočník Daniel Hájek se 14 zásahy, pátý nejlepší střelec soutěže. Ten v minulém kole pomohl hattrickem vykrást Nové Strašecí, Beroun vyhrál jasně 4:1. Zejména na brejky a na tohoto hráče bychom si tedy měli dát pozor. Nám by v sestavě neměl chybět David Miškovský, který proti Hradišti absentoval pro karetní trest, po dvouzápasovém trestu je teoreticky k dispozici i Gába, u něhož ale o zapojení do hry rozhodne také zdravotní stav.

Pokud tentokrát dokážeme proměnit svou pozici papírového favorita a zvítězíme, dojde i po tomto zápase na oslavy postupu. Proto si výjimečné fotbalové odpoledne nenechte ujít, dorazte na poslední domácí utkání této sezóny a pomozte svou podporou dobrovickému fotbalu k návratu do divize.

-sch-

FK Dobrovice 26.08.