Pozvánka na sobotní zápas krajského přeboru

18.05.2012 Kategorie: Tým A

SK Český Brod je poslední klub, který nám ještě může překazit radost z postupu. V sobotu se na jeho půdě přímo utkáme o divizi, domácí budou hrát o uchování teoretické naděje, my o jistotu. Zbývá 5 kol do konce ročníku 2011 – 2012, ve hře je tedy ještě 15 bodů a Český Brod na nás ztrácí 9 bodů. Pokud jej porazíme, náš náskok naroste na 12 bodů, což bude při lepších vzájemných zápasech (na podzim remíza, na jaře zatím jen kýžená výhra) znamenat jistotu postupu.

SK Český Brod je další z krajských klubů honosících se bohatou historií. Založen roku 1898, od roku 1948 s přestávkami divizní a z kraje 90. let dokonce třetiligový. Momentálně se možná po povedeném začátku jara dostal tak trochu do útlumu. Po naší porážce od Kutné Hory v prvním jarním kole držel několik kol postupovou druhou příčku. Z prvních 8 zápasů jara totiž 6 vyhrál a ve dvou remízoval, ve 23. kole dokonce vykradl favorizovanou Kutnou Horu. Poslední dvě kola ale znamenala dvě porážky, 1:2 doma se zachraňujícím se Nymburkem a 3:1 v Novém Strašecí. V nadcházejícím domácím zápase se proto jistě pokusí zvítězit, napravit reputaci a letošnímu hlavnímu sokovi alespoň odložit oslavy postupu. A Český Brod je znám tím, že pro úspěch v důležitých zápasech dokáže dát opravdu hodně…

Tím se však dobrovičtí borci nemusejí zabývat, neleží na nich žádná povinnost vyhrát, přestože se o to rozhodně budou ze všech sil snažit. Pokud se v sobotu před 17. hodinou sejdeme na stadionu v Českém Brodě, můžeme jim v tom pomoci svou podporou a po závěrečném hvizdu se možná společně těšit ze splněného postupového cíle.

-sch-

SK Sokol Brozany 20.08.