S divizí se rozloučili další vysokou výhrou

15.06.2015 Kategorie: Tým A

Dobrovičtí si v exhibičním tempu dokráčeli pro poslední divizní vítězství a potom už mohly propuknout oslavy historického postupu do ČFL.

Utkání začalo nešťastně pro kapitána domácích Miškovského, který si už ve třetí minutě při hlavičkovém souboji přivodil krvavé zranění hlavy a musel střídat. Proti předposlednímu týmu soutěže hrála Dobrovice od počátku útočně. Pěknými střelami se prezentovali Rudolf a Patočka, brankář hostů musel zasahovat proti šikovné teči Vajgla, Suk měl dokonce před sebou na chvíli úplně odkrytou bránu, nestihl ale včas zpracovat těžkou přihrávku. V 19. minutě dostal Osvald balon do běhu za obranu, brankář ale jeho pokus vyškrábl na roh. Pět minut na to už se po dalším rohovém kopu zadařilo. Vajgl rozehrával, Volf na zadní tyči se prosmýkl před dva obránce a ztečoval míč do brány. Chvíli na to předvedli krásnou rychlou kombinaci Rudolf, Patočka a Volf, gól ale tentokrát padl z ofsajdu. Do šaten se přesto šlo za stavu 2:0 pro domácí. Ve 33. minutě Suk zleva přihrál do vápna Volfovi, ten v souboji upadl a nařízenou penaltu proměnil Vajgl.

V úvodu druhé půle dobrovický trenér Hejno zamíchal sestavou, v posledním zápase sezóny si zachytal i druhý brankář Pávek. Utkání potom stále více připomínalo exhibici. Nejen dalšími góly v síti hostů, ale i dvěma poměrně lacinými v té domácí. Rudolf pronikl do vápna, dal pod sebe Vajglovi a bylo to 3:0. Hosté snížili Urbancem, který byl na konci rychlého protiútoku po ztrátě míče. Záhy to ale bylo znovu o tři góly, když Osvald vysunul Suka, který si ještě obhodil obránce a prostřelil gólmana. Potom znovu snížil Urbanec, který vinou neopatrné dobrovické rozehrávky šel sám na Pávka. V 72. minutě vyslal Vajgl centr do vápna, Volfa nenašel, míč ale tečován hostujícím obráncem zaplul do brány. Dvě minuty poté prošel Krystanův centr až na zadní tyč, kde ho do brány uklidil Suk. Několik dalších šancí zůstalo nevyužito. Svůj poslední divizní zápas na minimálně jeden rok si Dobrovice užila, stejně jako následné oslavy historického postupu. Na facebooku FK Dobrovice naleznete nejen obvyklou fotogalerii, ale také několik videí.

FK Dobrovice - FK Česká Třebová 6:2
Branky: 24. Volf, 33. Vajgl (pen.), 48. Vajgl, 66. Suk, 72. Vajgl, 74. Suk - 63. a 68. Urbanec
Sestava: Bartoš (49. Pávek) - Novák, Soběslav, Váňa, Šidlo (55. Janda) - Rudolf (60. Cigánek), Patočka (47. Krystan), Osvald, Vajgl - Miškovský (6. Suk), Volf