Napínavé derby vidělo 750 diváků

17.08.2014 Kategorie: Tým A

Divize se do Benátek vrátila po dlouhých 71 letech a jejich domácí premiéru navíc obstaralo prestižní derby s Dobrovicí. Oba týmy vyrukovaly s hvězdnými posilami - zatímco hosté v týdnu přivedli stopera Homolu, domácí přidali díky spolupráci s prvoligovou Mladou Boleslaví k obránci Flachbartovi útočníka Šultese a především boleslavskou ikonu, gólmana Millera. To vše dohromady přilákalo na benátecký stadion téměř 750 diváků!

Oba týmy začaly poměrně opatrně, hnáni ochozy se ale o něco aktivněji jevili domácí. Během celého zápasu hráli dosti tvrdě a dobrovický gólman Bartoš měl hlavně zpočátku více práce než jeho zkušenější kolega. Už ve 4. minutě ho Martin Korec donutil k faulu mimo pokutové území, Flachbart ale z trestného kopu trefil pouze boční síť. Sám Korec si potom vypracoval další dvě šance, poprvé tvrdou ranou těsně netrefil, podruhé si s jeho střelou zprava poradil Bartoš, stejně jako chvíli poté zblízka s pokusem Šultese. Svou zřejmě největší gólovou příležitost si Benátečtí připsali ve 27. minutě. Hosté na půli ztratili, Smetana ihned vysunul Šultese, jeho přihrávka našla na druhé straně vápna Martina Korce, ten však ze sprintu netrefil zpola odkrytou bránu! Po půl hodině se důrazně ozvali také hosté. Miškovský potáhl míč středem pole, na hranici vápna se nenechal zastavit dvojicí obránců a naservíroval Volfovi, jeho střelu k levé tyči ale výtečně zlikvidoval Miller.

Krátce po změně stran postupně dobrovický trenér Hejno vystřídal 3 hráče. Jeden z nich, stoper Homola, střihl v 55. minutě před Millerovou bránou nůžkami, míč ale poslal nad břevno. Rozhodující moment utkání mohl přijít v 62. minutě. Volf se zleva vřítil do vápna, na obránce Mižiče vyrukoval s povedenou kličkou á la Zidane a faulován se skácel k zemi. Sudí Stieber přiložil píšťalku k ústům, ale nakonec nezapískal! Jak delegát, tak i sám rozhodčí po zápase uznali, že v tomto případě se opravdu penalta kopat měla.

Během zbývající půl hodiny si už ani jeden z týmů nevypracoval větší příležitost, přestože ani závěr utkání rozhodně nepostrádal napětí. Po 90 minutách tak došlo na pokutové kopy. Po zdařilých pokusech Flachbarta, Volfa a Karáska si dobrovický Vodička vylámal zuby na Millerovi, benátecký Horák ale poté překopl. Homola poslal Dobrovici do vedení, které potom udržel Bartoš, když vychytal Michala Korce. Druhou šanci ale domácím daroval Suk orazítkovanou tyčí. Murárik i Patočka v poslední z pěti sérií uspěli, ta šestá už ale rozhodla. Bartoš měl k tomu sice měl hodně blízko, ale Sivričův pokus neudržel, a když potom Novák trefil břevno, mohli domácí propuknout v jásot.

Stanislav Chmela

SK Benátky n. J. - FK Dobrovice 1:0 n.p.

Dobrovice: Bartoš - Golovko, Váňa (52. Homola), Šídlo, Novák - Rudolf, Patočka, Osvald (49. Suk), Vajgl (57. Vodička) - Miškovský (74. Cigánek), Volf.

Benátky: Miller – Flachbart, Karásek, Murárik, Horák – Mižič (78. Klain), Buryán, Smetana, M. Novotný (62. Sivrič) – Šultes (68. Jiránek), Korec Martin (83. Korec Michal).

Rozhodující penalta: Sivrič

Rozhodčí: Stieber – Haleš, Lavrenčíková