SK Kopaná Karbo Benátky n.J. - FK Dobrovice

10.05.2012 Kategorie: Tým A

K regionálnímu derby jsme nastoupili bez vykartovaného Patočky, kterého na středu zálohy nahradil Tuma. Na kraji obrany potom nastoupil Zbončák, poprvé po dlouhé absenci v základní sestavě. Dobrovice zvítězila v předchozích 7 zápasech, Benátky naopak na výhru už 4 kola marně čekaly.

Ačkoliv za sebou měly oba celky výsledkově úplně odlišné série, v zápase samotném si byly vyrovnanými soupeři. Benátečtí na favorizované hosty z Dobrovice vlétli zcela bez bázně. V páté minutě si připsali první velkou příležitost, náš gólman Bartoš musel zasáhnout proti tvrdé střele Korejzy, která zakončila jeho pěknou souhru se Smetanou a Šťastným. Z následného rohového kopu vybojovali další šanci, Cruz ale hlavičkoval mimo. Aktivita domácích ale neznamenala pasivitu hostí. Ještě v téže minutě se na druhé straně hřiště tlačil do šance Ansuma a vynutil si rohový kop. K praporku se postavil Čech, míč poslal na vzdálenější tyč, kam si naběhl Vladyka, ve skluzu dokázal přesně vystřelit a dobrovičtí vedli 1:0.

V hustém dešti se domácí nehodlali vzdát a chvílemi se dokonce zdáli být tím lepším z obou celků na hřišti, naštěstí pro nás si ale dlouho nevypracovali žádnou výraznou příležitost. My jsme pak jednu zahodili, když se v 18. minutě na benáteckou bránu řítili Ansuma s Miškovským, prvně jmenovaný ale místo přihrávky sám vystřelil, brankáři Bejrovi bohužel přímo do náručí. Ve 27. minutě nám Bartoš uchránil vedení. Korcovu střelu dokázal vychýlit, takže se k ní Šťastný nedostal včas a jeho zpětnou přihrávku už v pokutovém území nikdo z domácích nezachytil.

O deset minut později jsme přesto vedení ztratili. Reichert si naskočil na Korejzův rohový kop a hlavou nedal Bartošovi šanci. Trenér Maruška ihned reagoval, do té doby nevýrazného Jílka poslal do sprch a Jiránka na trávník. Před koncem poločasu měl ještě jednu šanci Ansuma, k míči se dostal poté, co domácí obrana chybně odhlavičkovala Zbončákův centr, bránu ale těsně přestřelil.

Po pauze se na hřiště nevrátil Pečínka, jeho místo převzal Hnízdo. Zprvu si šance připisovali hosté, Ansuma dvakrát v nadějných pozicích hlavičkoval nepřesně, Miškovský obešel obránce, ale vystřelil nedůrazně. Poté se zase o slovo přihlásili domácí, především zásluhou Korejzy, který nejprve pohrozil nebezpečným stříleným centrem, podruhé pak přihrávkou na Škareckého, jehož střelu Bartoš skvělým zákrokem konečky prstů vyrazil.

Další velkou šanci naši hráči spálili v 63. minutě. Ansuma se uvolnil u postranní čáry, centrem našel Miškovského, ten ale pouze nastřelil obránce. Odražený balon se sice ještě dostal k Ansumovi, ten ale svou šanci úplně prováhal. Pět minut na to se hostující fanoušci zaradovali z gólu Miškovského, který však balon zahrál rukou, za což obdržel žlutou kartu. Chvíli poté uviděl žlutý kartonek i Čech, který následně přenechal místo na hřišti Kořínkovi.

Psala se 75. minuta, důrazný Ansuma se ve vápně otočil s míčem, vystřelil a trefil se přesně k pravé tyči. Remízový duel se konečně zlomil na naši stranu, což deset minut poté potvrdil Ansuma druhým gólem. Otevřenou obranou domácích se prohnal Jiránek, sám před brankářem se neunáhlil a poslal balon na nabíhajícího Ghaňana, kterému už zbylo jen trefit ve skluzu odkrytou bránu.

Domácí naposledy pohrozili dvě minuty před koncem rohovým kopem a hlavičkou, která jen těsně minula tyč, hosté kontrovali v nastavení sólem Miškovského, po jehož kontaktu s brankářem Bejrem se klidně mohla pískat penalta. Nestalo se, zápas skončil výsledkem 1:3.

Favorit utkání dokázal zúročit zkušenosti a vyšší individuální schopnosti a z vizuálně vyrovnaného zápasu vytěžit další 3 body. Ty jsou o to cennější, že Český Brod doma nečekaně podlehl o záchranu bojujícímu Nymburku, čímž se jeho ztráta na nás zvýšila na 6 bodů. Kutná Hora nejtěsnějším možným způsobem zvítězila v Libiši a na prvním místě stále drží tříbodový náskok. Příští týden nás v tradičním sobotním termínu od 17 hodin navštíví Slavia Louňovice. Celý tým se těší na velkou návštěvu, která se věřme může těšit na další domácí výhru plnou gólů.

-sch-

SK Sokol Brozany