SK Polaban Nymburk - FK Dobrovice A

19.03.2012 Kategorie: Tým A

Zápas v Nymburce měl po prohře s Kutnou Horou a po našem pádu na 4. místo ukázat, že se vůbec nic nemění na našem postupovém cíli. Souboj v Nymburce byl pro nás také prvním letošním utkáním na živé trávě. Přestože naši hráči na zeleném pažitu trénovali již celý tento týden, zápas začal opatrně a několik prvních minut se hrálo převážně na středu hřiště. Jedinou změnou základní sestavy oproti minulému kolu byla výměna Jiránka za Mrklase. A právě ten stál za první velkou dobrovickou šancí, když v 11. minutě zakončil svou pěknou křídelní akci přesnou přihrávkou, kterou si dobře zpracoval David Miškovský, vystřelil a míč z jeho kopačky zastavilo až břevno. Nemusel ale dlouho litovat, protože ve 24. minutě složil reparát - opět zachytil centr z pravé strany hřiště, tentokrát zamířil opravdu přesně a vstřelil první dobrovický gól. Méně radosti nám ovšem přinesla 28. minuta, kdy si aktivní Mrklas obnovil zranění stehenního svalu a na jeho místo se musel vrátit Jiránek. A jakoby toho nebylo dost, o pouhých 7 minut později jsme nuceně střídali podruhé. Hnízdo nahradil Pečínku, kterého po nešťastném osobním souboji čekalo šití.

Dobrovice si ale i přesto vehementně udržovala převahu a ještě do přestávky si vypracovala několik dalších příležitostí. Diváky zaujal především perfektní průnik Ansumy, který sám obešel pět protihráčů a akci zakončil přihrávkou, která se bohužel neujala. Jinak ale dnes Ghaňana v našich barvách nebylo vidět tolik, jak jsme zvyklí. Ještě jednou se ukázal po změně stran v 52. minutě, kdy po přihrávce Vladyky v těžké pozici pálil o metr vedle brány.

Nebezpeční jsme dnes byli zejména po akcích z pravé strany hřiště. V 58. minutě se potom jedna z nich ujala, centroval Jiránek a Vladyka nádherně z voleje zvýšil na 2:0 z našeho pohledu. Tou dobou se už opravdu hrálo převážně na soupeřově půli hřiště. Jednou z mála výjimek byla 69. minuta, kdy nás Bartoš po závaru pohotovým zákrokem zachránil od inkasované branky. Jinak ale naše obrana působila o poznání jistěji, než v minulém utkání, a útok se mohl soustředit na pěkné kombinační akce. V 70. minutě zakončoval Patočka práci Miškovského, to ještě bez úspěchu. O 3 minuty později už se ale zadařilo. Přihrával Jiránek, střílel Čech, vedli jsme 3:0. Naposledy Nymburk pozlobil v 78. minutě, snížit ale nedokázal, pouze srovnal stav na nastřelená břevna. Zato my jsme skóre ještě jednou změnili, 5 minut před koncem dal svůj druhý gól v utkání Čech po přihrávce dnes výborného Davida Miškovského. Na poslední minuty se na trávník dostal také Radek Miškovský místo Ansumy.

Trenér Maruška viděl klání takto: „Do zápasu jsme nevstoupili podle mých představ. Nebyli jsme dostatečně aktivní a soupeř si vypracoval 2 střelecké příležitosti. Po 10 minutách zápasu jsme si vypracovali vyloženou šanci a nastřelili břevno a tím přebrali otěže zápasu. Zlepšili jsme pohyb a kombinaci a po jedné takové jsme vstřelili branku. Druhý poločas vyzněl jasně v náš prospěch a naši převahu jsme vyjádřili i gólově. Musím pochválit tým, že ukázal svou sílu a vítězného ducha. Především výkony Patočky a Čecha plus celé obranné čtyřky mi udělaly radost. Kaňkou na tomto utkání jsou zranění Mrklase (opakovaně natažený stehenní sval) a Pečínky, který si odnesl ze souboje tržnou ránu (šest stehů nad uchem).“

Našim největším konkurentům se o víkendu dařilo o poznání hůře. Zvítězit dokázal pouze Český Brod v Louňovicích (1:0), Libiš si z Benátek veze jen bod za remízu 1:1 a Úvaly prohrály v Berouně 0:1. Vítězství 4:0 nás tak posunulo na 3. místo, kde na druhý Český Brod ztrácíme jediný bod.

-fh- -sch-

FK Dobrovice 21.10.