Neúspěch na závěr veleúspěšné sezóny

16.06.2014 Kategorie: Tým A

Tečku za přelomovou dobrovickou sezónou obstaral zápas ve Vysokém Mýtě. Soupeř, který byl po podzimu na spadnutí, patřil na jaře k nejdravějším štikám soutěže, prokousal se na pátou příčku a ani Dobrovice pro něj v posledním kole soutěže nebyla nezvladatelným soustem.

Dobrovičtí ale začali dobře. V sedmé minutě zatáhl Golovko balon po pravé lajně až k rohovému praporku, odcentroval a Dudka po chybě domácí obrany pohodlně zavěsil. Vedení však hostům dlouho nevydrželo. Jen dvě minuty na to se u pravého rohu vápna dostal ke střele domácí Konečný a nechytatelně vymetl vzdálenější růžek Kanavalovy brány. Deset minut na to zastavili vysokomýtskou útočnou akci Váňa s Novákem jen za cenu přímého kopu a Konečný svým druhým gólem strhl vedení na stranu domácích.

Dobrovice si ve zbytku zápasu vypracovala několik slibných příležitostí. Vajgl po Patočkově přihrávce z vápna přestřelil, bránu netrefil ani Lukáš po Váňou usměrněném Golovkově centru, Křelina po přihrávce Boška namísto střely jen hledal ještě lépe postaveného spoluhráče a úspěch nepřinesla ani žádná z dalších šancí. Namísto toho mohli ve druhé minutě nastavení skórovat domácí, když riskující Bartoš přišel o balon a domácí nastřelili břevno jeho brány.

Prohra už ale nemohla nic změnit na tom, že Dobrovice zakončila sezónu 2013/14 na druhém místě, což je, stejně jako zisk 61 bodů, jejím nejlepším divizním výsledkem.

Milan Kubeš, Stanislav Chmela

SK Vysoké Mýto - FK Dobrovice 2:1

Branky: 9. a 20. Konečný - 7. Dudka

Dobrovice: Kanaval (46. Bartoš) - Novák, Lukáš, Váňa, Bém (78. Boško) - Golovko (57. Froněk), Dudka, Patočka, Osvald, Vajgl - Miškovský (65. Křelina)