Sparta Kutná Hora - FK Dobrovice

12.11.2012 Kategorie: Tým A

14. kolo divize svedlo Dobrovici dohromady se starým známým z Kutné Hory. Soupeř se před zápasem nacházel na 2. místě tabulky, Dobrovice na 7. místě. Poslední tři vzájemné zápasy vždy vyhrála Kutná Hora, takže ač v minulém kole nečekaně neuspěla v Pardubicích, byla favoritem utkání. Tento fakt ještě umocnila absence několika dobrovických hráčů základní sestavy. Aktuálně nejlepší střelec divize C, Ansuma, nenastoupil pro problém s kotníkem, a Tuma musel dát přednost pracovním povinnostem. Dobrovice proto nastoupila se Zbončákem v obranné řadě, v záloze poprvé v sezoně vyběhl Hnízdo a v útoku osamoceného Miškovského podporoval pátý záložník Čech.

Zápas začal opatrně z obou stran. Za první šanci zápasu lze považovat Cigánkův přímý kop z deváté minuty, který domácí gólman Šimon vyrazil. Hned v další minutě se do pokutového území snesl krásný centr Miškovského, Čech jej skvěle zpracoval, pohrál si s obráncem a pod padajícím Šimonem poslal míč do sítě.

Domácí se nenechali inkasovaným gólem zaskočit a sami se též drali do útoku. Velkou příležitost měl Růžička, jeho střelu, která již překonala Bartoše v dobrovické bráně, však na poslední chvíli vykopl Mrvík. V 18. minutě tečoval jeden z hostujících obránců střelu Skokana, míč se snesl k Melechovskému a ten jej poslal do sítě. Téměř celý dobrovický tým okamžitě vehementně reklamoval střelcovo ofsajdové postavení, pomezní sudí však ofsajd neviděla. Asi nejlépe tak situaci osvětluje výrok samotného Melechovského, který údajně pobaveně prohlásil, že „tam byl aspoň dva metry“.

Zbytek prvního poločasu se již odehrál bez větších brankových příležitostí a převážně na středu hřiště. I tam však došlo k jedné podstatné události. Ve 39. minutě uviděl domácí hráč Jeníček druhou žlutou kartu a zápas pro něj skončil.

Počátek druhého poločasu se konci toho prvního podobal nejen vzezřením hry, která se stále soustředila na středu pole, ale také tím, že do vzduchu znovu vylétla červená karta. Uviděl ji v 55. minutě Gába za nebezpečně dohraný osobní souboj na středu pole. Z pohledu fanoušků hostujícího celku šlo o oboustranně ostrý souboj. Tímto momentem samozřejmě sudí Průcha pustil větry do plachet domácích. Bartoš musel skákat za Vančurovou střelou, Wolf poslal z 35 metrů pěkný i když nepřesný projektil a v 66. minutě dokonce nasadil jesle Vladykovi a z blízka poslal míč opět těsně vedle brány. Nápor domácích lehce opadl a do útoku se znovu začali osmělovat i hosté. V 70. Minutě zachytil Hnízdo výkop brankáře, kutnohorská obrana však nakonec nebezpečnou situaci vyřešila, šest minut na to poslal Miškovský prudkou ránu metr vedle a žádný z dalších brejků se nedostal až k brankáři Šimonovi.

Rozuzlení tak přišlo až pět minut před koncem. Domácí v útoku přenesli míč z pravé strany na levou a zakončující Wolf již tentokrát dokázal trefit bránu a překonat Bartoše. Hosté se ve zbývajícím čase vrhli do útoku, ale osud střetnutí již nedokázali překlopit na svou stranu.

Slovo trenéra Jiřího Marušky: "Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale s určitou opatrností, hlavně do defenzivy. Sostředili jsme se hlavně na odražené míče a rychlé přechody do protiútoku. Z jednoho takového brejku se dokázal Mára Čech prosadit. Soupeř měl problémy s naším blokem a moc šancí si nevytvářel. Bohužel po špatně posouzeném ofsajdu (z mého pohledu nebyl) soupeř vyrovnal. Dokonce jsme po klukovině stopera Kutné Hory dostali šanci hrát proti desíti. V poločase jsem kluky varoval, ať si dají pozor na zbytečné fauly, ale bohužel Jirka Gába v naprosto hloupém souboji a ještě někde na půlce zajel zepředu do protihráče a byla z toho červená. Musím uznat, že soupeř nás od sedmdesáté minuty začal přehrávat a bohužel nás i dokázal po krásné křižné střele potrestat. Kluky musím pochválit za přístup a nasazení, i když někteří (Miškovský, Gába, Cigánek) hráli po druhé noční. Jsem trochu zklamaný z výsledku, protože si myslím, že na remízu jsme v Kutné Hoře měli."

Kutná Hora si tedy nadále drží druhou příčku tabulky. Dobrovice se i přes prohru posunula ze sedmého na šesté místo zásluhou lepšího skóre, než mají další tři týmy se stejným bodovým ziskem. Příští týden bude hostem Dobrovice Náchod. Přijďte svůj tým podpořit v posledním domácím zápase podzimu!

Sparta Kutná Hora 2:1 FK Dobrovice
Šimon - Skokan, Tomíšek, Jeníček, Mach - Urban, Vančura (80' A. Schwarz), Růžička, Wolf, Kozel (46' Filipec) - Melechovský (89' Černohlávek) Diváků:
180
Bartoš - Pečínka, Mrvík (87' Beran), Vladyka, Zbončák - Hnízdo (70' Bulíř), Patočka, Gába, Cigánek, Čech - Miškovský
Branky: 18' Melechovský, 85' Wolf
Branka: 11' Čech