Těsnou výhru zařídil gól Miškovského

04.05.2015 Kategorie: Tým A

Letohrad sehrál v Dobrovici překvapivě poměrně vyrovnaný part, z nejtěsnějšího vítězství se ale radovali domácí. Jediný gól utkání vstřelil kapitán mužstva David Miškovský.

V prvním poločase byli lepší Dobrovičtí. Drželi míč a kombinovali, hosté jim ale mnoho vyložených šancí nepovolili. Janda na přední tyči po Rudolfově centru vystřelil nad, Volf z přímého kopu dva metry za hranicí vápna taktéž netrefil a neujaly se ani hlavičky Soběslava a Volfa po rohových kopech. Největší šanci prvé půle nevyužil domácí kanonýr Volf v 19. minutě, kdy se i s přispěním neopatrného obránce dostal do trháku, vypálil ale nad břevno letohradské brány. Rozhodnutí přišlo po hodině hry z další z mnoha dobrovických standardních situací. Rudolf šikovností a důrazem vybojoval rohový kop, Osvald jej rozehrál a Miškovský dostal prostor, který využil přesnou hlavičkou.

Vstřelený gól jakoby domácím ubral koncentrovanosti, hosté měli najednou více ze hry a začali vystrkovat růžky. V 70. minutě se do úniku dostal letohradský Kabourek, Soběslav jej ale dostihl a odzbrojil. Chvíli na to se po rohu domácím nepovedl odkop a Bartoš musel vytáhnout dva instinktivní zákroky proti Kabourkovi a Konečnému. V závěru se ale dobrovická hra zklidnila a tři body zůstaly doma.

Druhé Benátky v neděli na své půdě podlehly Českému Brodu 0:3, takže dobrovický náskok narostl šest kol před koncem soutěže už na deset bodů! Příští zápas sehrají Dobrovičtí nezvykle už v pátek 8. května v Ústí nad Orlicí.

FK Dobrovice - FK OEZ Letohrad 1:0

Branka: 62. Miškovský.

Dobrovice: Bartoš - Janda (77. Homola), Sobĕslav, Váňa, Šidlo - Rudolf, Krystan, Osvald, Vajgl (46. Kubelka) - Miškovský (69. Suk), Volf (87. Golovko).

Letohrad: Ehrenberger – Krystl, Stejskal (85. Strasmeier), Vaniš, Štěpán P. – Kail, Linhart, Tichý, Štěpán J. – Kabourek, Konečný.

Rozhodčí: Vít - Novák, Novotný. Diváci: 200.

celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

SK Sokol Brozany