Tři body a dvĕ červené z Náchoda

27.04.2015 Kategorie: Tým A

V Náchodě se do dobrovické sestavy vrátili kapitán Miškovský, stoper Soběslav a brankář Bartoš, chyběli naopak Homola a za červenou kartu potrestaný Janda, na jehož místo na kraji obrany se posunul Rudolf. Zápas měl podobný průběh s těmi předešlými - v prvém poločase Dobrovice suverénně držela míč, trpělivě kombinovala a šla do vedení, poté se ale soupeř zbavil zbytečné nervozity a byl blízko zdramatizovaní zápasu. Tentokrát ale Dobrovice vedení udržela, a to přesto, že její hráči viděli dvě ze tří červených karet, které se v zápase urodily.

První větší příležitost vybojoval Osvald ziskem míče pro Rudolfa, jehož přízemní centr srazil Volf na přední tyči metr mimo. Ve 27. minutě Vajgl z běhu ostře vypálil, brankář Kobos vytěsnil konečky prstů na roh. Vajgl roh rozehrál, Miškovského akrobatické zakončení Kobos pohotově vyrazil, stejně si dokázal poradit s okamžitou dorážkou Patočky, ale na Volfa na zadní tyči už byl krátký. Neuběhly ještě ani dvě minuty, střelec Volf poslal dlouhou ulicí za obranu Vajgla, ten odcentroval a Miškovský střelou z otočky zvýšil už na 2:0!

Hned v první minutě po změně stran byli Náchodští velmi blízko snížení. Rychlou útočnou akcí dostali míč před Bartošovu bránu, po několikerém odrazu se míč dostal k Plškovi a jeho střela se od břevna odrazila k volnému Vaněčkovi, pro kterého už nebyl problém dopravit míč do sítě. Radost mu však zhatil pomezní rozhodčí. Domácí jsou přesvědčeni, že o ofsajd se nejednalo. V ofsajdovém postavení se určitě nacházeli dva Vaněčkovi spoluhráči, což ve spojení s odrazem od břevna mohlo sudího zmást. Každopádně povzbuzený Náchod se s o to větší vervou pustil do ofenzívy. Další náznaky náchodských šancí ale hatil Bartoš včasným vybíháním. V 58. minutě dostali domácí možnost zahrávat tři metry za hranicí vápna přímý kop, Simon jej ale poslal metr nad břevno. Dvě minuty na to se ale na druhé straně dral za vysokým centrem Miškovský, obránce Bohuslav za ním ztrácel a jeho zákrok sudí posoudil jako penaltový a navíc ještě tasil červenou. Pokutový kop s přehledem proměnil Vajgl.

Oslabený Náchod hrál odvážně, vypracoval si už ale jen brejk Plška, s jehož střelou z hranice vápna si Bartoš poradil. V 74. minutě do Bartoše ostře zajel domácí útočník a rozezleného Patočku poslal sudí do šaten. Čtyři minuty před koncem rozšířil řady vyloučených také Cigánek, tentokrát po ostrém zákroku na něj samotného. Dobrovice už si třígólový náskok pohlídala, a protože Benátky nedokázaly vstřelit gól na půdě posledních Pardubic a na penalty prohrály, její náskok na čele tabulky narostl na čtyři body. Ve středu ji čeká dohrávané utkání ve Dvoře Králové a v sobotu hostí Letohrad.

FK Náchod - FK Dobrovice 0:3

Branky: 28. Volf, 29. Miškovský, 61. Vajgl (pen.)

Dobrovice: Bartoš - Rudolf, Váňa, Soběslav, Šidlo - Krystan, Patočka, Osvald (89. Golovko), Vajgl (76. Cigánek) - Volf (85. Synek), Miškovský (66. Suk)

Náchod: Kobos – Bohuslav, Rompotl, Kábrt, Punar (46. Plšek) – Simon (65. Hlava), Pohl (46. Biederman), Malý, Brich (78. Panenka) – Vaněček, Moravec

Rozhodčí: Řeháček - Ginzel, Šťastný. Diváci: 200.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne