Výhrou ve šlágru kola se Picava posunula do vedení!

14.10.2013 Kategorie: Tým A

V souboji druhého na půdě třetího se útoky hrnuly na obě branky – nejprve na jednu a po změně stran na tu druhou. Proti rozjeté Dobrovici vsadili domácí na urputnou obranu a doufali v útočné brejky. Mnoho jiného jim ani nezbývalo, kvůli zraněním přišli nejen o nejlepšího hráče a tvůrce hry Vaňouse, ale i o oba brankáře.

To však neznamená, že pro Picavu šlo o lehký zápas. Hosté sice v držení míče až drtivě dominovali, jenže vstřelit gól se jim přes neprostupnou obranu a náhradníka v bráně Nováka, jinak šampióna hasičského sportu, dlouho nedařilo. Váňovu hlavičku po rohovém kopu Osvalda vykopl protihráč z brankové čáry, Golovkova volej po dalším Osvaldově rohu mířila kousek nad břevno, Froňkův průnik byl obráncem čistě zastaven a k úspěchu nevedl ani únik Miškovského a nedůrazná dorážka Froňka.

Jestliže prvních 45 minut měli hosté tak trochu smůlu, úvod druhého dějství jim vše vynahradil. Hrálo se nějakých 5 minut, Tomáš Cigánek v hloubi pole na pravé autové čáře napřáhl, vyslal směrem na bránu ostrý centr a ten po dobrých 40 metrech letu nečekaně a naprosto nechytatelně zapadl do šibenice ústecké branky. Z hostů opadla klíčící nervozita a za 10 minut byli ještě klidnější. Pronikající Froněk byl na kraji vápna sražen protihráčem a nařízený pokutový kop Patočka bezpečně proměnil střelou k tyči.

Ani poté se na vzezření hry mnoho nezměnilo a šance se nadále rodily jen na jedné straně. Froněk kličkou obešel gólmana a z ostrého úhlu trefil obránce, Bémovu ránu z kraje vápna dokonce zastavilo až břevno. Změna nastala až v poslední desetiminutovce. Domácí se začali tlačit do útoku, nejprve získali poměrně nebezpečný přímý kop a poté po faulu Tumy na pronikajícího Kuklu i penaltu, kterou sám faulovaný využil. Více šancí už si ale vypracovat nestihli a Dobrovice si tak zaslouženě odvezla tři body. Ty ji posunuly na první místo tabulky, o skóre před druhou Novou Paku. Divizní program pro ni pokračuje v sobotu 19. října od 15:30 domácím zápasem proti Letohradu.

Stanislav Chmela, Milan Kubeš

TJ Jiskra Ústí n. O. 1:2 FK Dobrovice
Novák st. – Brabec, David, Felgr, Tomášek – Grepl (75. Rejda), P. Falta, Nágl, Felcman, Kukla – Smejkal (67. Šebrle) Diváků:
250
Kanaval - Novák, Lukáš, Váňa, Bém - Golovko (88. Kořínek), Patočka, Osvald, Cigánek (66. Tuma) - Miškovský (81. Zeman), Fronĕk (75. Boško)
Branka: 87. Kukla (pen.)
Branky: 52. Cigánek, 62. Patočka (pen.)

fotogalerie na webu Ústeckého deníku

FK Dobrovice