V 7. přípraveném utkání čelili hráči áčka prvoligovému soupeři z Mladé Boleslavi

08.02.2018 Kategorie: Tým A

FK Mladá Boleslav - FK Dobrovice 2:0 (2:0)

Fotbalisté Dobrovice nastoupili v sedmém přípravném utkání proti prvoligové Mladé Boleslavi a přes porážku 0:2 se rozhodně za svůj výkon nemusí stydět. Kaňkou na utkání je zranění Jiřího Krystana, kterému přejeme brzké uzdravení.

Zápas začal podle papírových předpokladů a již ve 4. minutě si  Magera zpracoval uvnitř šestnáctky dobrovických Ladrův centr a zpětnou přihrávkou na oblouk před pokutovým územím vyzval k zakončení Matějovského, jehož střela po lehké teči bránícího hráče skončila v dobrovické brance - 1:0. V 8. minutě Mareš přihrál Hubínkovi, ten Ladrovi, jenž netrefil branku. V 10. minutě po spolupráci s Hubínkem vystřelil Matějovský levačkou jen pár centimetrů nad břevno. V 19. minutě Jánoš lajdáckou malou domů nabídl dobrovickému Miškovskému příležitost k vyrovnání, ale ten sice obhodil Šedu, branku však minul. Ve 21. minutě po Pauschekově centru Mareš z deseti metrů netrefil branku. Ve 28. minutě rychlý boleslavský útok vyvrcholil dravým průnikem Jánoše do dobrovického vápna a gólovým zakončením po neúspěšném zákroku brankáře Dědka - 2:0. Pět minut před koncem poločasu Ladra zachytil dobrovickou rozehrávku, narazil si míč s Magerou a nastřelil gólmana. Ve 42. minutě se Dobrovickým povedl útok po pravé straně a Osvaldův zdařilý centr Miškovský hlavičkoval vedle branky. O minutu později na druhé straně hřiště Matějovský přihrál Ladrovi a po jeho zakončení získala Boleslav roh, který však už k dalšímu ohrožení dobrovické branky nevyužila.

Po změně stran deset minut nevěděli Dobrovičtí, kam dříve skočit, ale Boleslavští neproměnili žádnou z mnoha příležitostí, když promarnili čtyři rohy a dokonce i jeden pokutový kop. Ten kopal Komlichenko v 55. minutě po Žaloudkově faulu na Rudzana, ale slabou střelu ruského forvarda od levé tyče dobrovický gólman Bartoš vyrazil. V 61. minutě Soběslav na boleslavské polovině hřiště obral o míč Valentu, ale pro Dobrovici nadějnou brejkovou situaci nezužitkoval a Vejmolu v brance neohrozil. V 64. minutě poslal Ladra po pravé straně Pauscheka, na jehož ostrý centr Komlichenko na malém vápně nedosáhl. O dvě minuty později s Valentovou střelou měl plné rukavice práce dobrovický gólman. V 74. minutě po Valentově trestňáku a přetlačování hráčů uvnitř pokutového území Komlichenkovu přízemní ránu Bartoš snadno lapil. V 76. minutě dobrovický útok po levé straně skončil ofsajdem Kostky, který o minutu později ukvapeným střeleckým pokusem ze třiceti metrů pokazil dobrovický útok ve slibném začátku. Potom neproměnil dvě boleslavské šance Daniel Novák, když nejprve v 78. minutě po Valentově kolmici z plného sprintu nastřelil brankáře a později v 86. minutě po Valentově pasu úspěšně přehodil vyběhnuvšího brankáře Bartoše, ale opuštěnou branku minul. V 87. minutě dobrovickou ofenzivní akci zakončil Schubert střeleckým pokusem z otočky, boleslavští obránci ho však zblokovali a tak brankář Vejmola míč snadno sebral.

FK Mladá Boleslav - FK Dobrovice 2:0 (2:0)

Branky: 4. Matějovský, 28. Jánoš

FK Mladá Boleslav v I. poločase: Šeda - Pauschek, Klíma, Takács, Křapka - Hubínek (31. Valenta), Jánoš - Ladra, Matějovský, Mareš - Magera.
FK Mladá Boleslav v II. poločase: Vejmola - Pauschek (66. Vejr), Chaluš, Klíma, Rudzan - Valenta, Kateřiňák - Dohnalík, Ladra, Novák - Komlichenko.

FK Dobrovice: Dědek (46. Bartoš) – Novák (60. Pelyak), Routek, Sedláček Marek, Tvaroha - Fotr, Žaloudek, Krystan (12. Soběslav) Volf (46. Kostka) - Osvald, (75. Jakubec ) -  Miškovský (60 Schubert).

Další přípravné utkání sehraje Á tým v sobotu 10. února od 14 hodin na umělé trávě 9. základní školy (Pastelka) v Mladé Boleslavi s účastníkem Divize C  Dvorem Králové nad Labem.

FK Dobrovice 28.04.
vs. So