V poháru s novým trenérem, ale ještĕ bez posil

12.07.2013 Kategorie: Tým A

Nová sezóna začíná již tuto nedĕli zápasem předkola Poháru České Pošty. Podle slov sportovního manažera klubu Davida Čáslavy tentokrát Dobrovice své pohárové utkání nehodlá pojmout jen jako část přípravy. Vítĕz duelu totiž o týden pozdĕji přivítá ex-prvoligový Hradec Králové. O tuto čest se Dobrovice utká s týmem 1. FK Nová Paka. Pod tímto názvem bude v novém ročníku nastupovat sloučené mužstvo Nové Paky a Nového Bydžova. Nové Pace se zejména na jaře pomĕrnĕ dařilo (Dobrovici porazila v obou zápasech sezóny 2:1), Nový Bydžov ale v hektickém závĕru divizi neuchránil a jejich společná síla je zatím velkou neznámou.

Také dobrovické mužstvo již prošlo prvními zmĕnami. Kádr po třech a půl letech opustil zkušený Martin Zbončák, který se nadále bude vĕnovat především trenérské kariéře (asistent trenéra druholigového Třince). Jarní lodivod Stanner splnil hlavní úkol a divizi zachránil, není již však tajemstvím, že s klubem se dohodl na nepokračování spolupráce a v kabinĕ jej nahradil Petr Hejno, známý např. jako trenér, který vrátil Benátky nad Jizerou do krajského přeboru.

A dalšími zmĕnami ještĕ mužstvo velmi pravdĕpodobnĕ projde. ,,Zkoušíme nĕkolik nových hráčů se zkušenostmi z divize či třetí ligy. Všichni prokázali, že by byli platnými posilami, nyní zbývá doladit podmínky přestupů. Kromĕ Zbončáka zatím kádr nikdo neopustil, případná hostování nebo odchody budeme řešit až po posílení mužstva." uvedl Čáslava a dodal, že hlavní dobrovický tým by mohl v ideálním případĕ získat 5 až 6 nových členů. Nikdo z nich však zatím nemá s klubem smlouvu, proti novobydžovské Nové Pace tedy nastoupí tým v původním složení. Stejní, případnĕ posílení zůstávají vĕřme také dobrovičtí fanoušci, kteří si jako termín startu zápasu značí nedĕlní 17. hodinu.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne