V sobotu nás čeká další těžký zápas na hřišti outsidera

14.09.2012 Kategorie: Tým A

Lhota pod Libčany je ves 10 km jihozápadně od Hradce Králové. Spolu se sousední vsí, která spadá pod její úřad, má necelou tisícovku obyvatel a místní fotbalový klub se tak může chlubit sídlem v jasně nejmenší obci ze všech členů divize C. Postup do divize je pro něj jednoznačně největším úspěchem v téměř padesátileté historii. Však také mnoho fotbalových fanoušků na královehradecku nevěřilo, že Lhota vybojovaný postup skutečně příjme.

Trenér a mecenáš klubu Josef Petera si možná po prvních pěti kolech také není jistý správností tohoto rozhodnutí. Lhota získala jediný bod za remízu v Kutné Hoře, za kterou musí do značné míry vděčit také neschopnosti domácích, kteří mimo jiné neproměnili penaltu. Zbylé čtyři zápasy prohrála a všehovšudy vstřelila jen tři góly proti 15 obdrženým. Vrcholem byl poslední zápas na poli pardubického béčka, odkud hosté odjeli se sedmigólovým přídělem.

O to smutnější by bylo proti takovému soupeři neuspět. Z ohlasů mužstev, které již měly tu čest navštívit Lhotecký fotbalový svatostánek, vyplývá, že hosté se musejí připravit na podivnou nepřízeň rozhodčích. Váhu těchto tvrzení zvyšuje fakt, že všechny hostující týmy ve Lhotě zatím vyhrály, neměly tedy jistě důvod chtít se na něco vymlouvat.

V této souvislosti nelze nezmínit událost, která lhotecký Sokol dosud nejvíce proslavila. Možná si z televize či z celostátních novin také vzpomenete na aféru s rozoraným trávníkem. V březnu tohoto roku se Lhota pod Libčany radovala z vítězství v derby krajského přeboru proti nedalekým Kratonohám. Hosté si však stěžovali na jasné ovlivnění zápasu výkonem rozhodčího, který údajně kromě jiného nesprávně nařídil rozhodující penaltu. Následující noci neznámý pachatel či pachatelé rozorali středový kruh, prostor před střídačkou a okolí penaltového puntíku. Tak tedy doufejme, že se nám po zápase ve Lhotě pod Libčany nebudou nervózně třást násady rýčů a lopat. Hrajeme v sobotu 15. září od 14:30, odjezd autobusu je ve dvanáct hodin. Fanouškovská podpora vítána!

FK Dobrovice 26.08.
vs. So