V sobotu pět set divizních gólů, v neděli postup do ČFL!

01.06.2015 Kategorie: Tým A

Po 27 odehraných kolech Dobrovice vedla tabulku divize C o šest bodů, takže případná výhra by ji přiblížila na jediný bod k jistotě postupu do ČFL. V předchozích dvou kolech ale nevstřelila gól a získala dohromady jen jeden bod. Taková byla její situace před domácím zápasem s Vysokým Mýtem.

Hosté, kterým patřila sedmá příčka, se na mnoho nezmohli. První hodina zápasu probíhala jako v nekonečné smyčce podle scénáře Dobrovice útočí, míč končí v moci brankáře nebo za jeho svatyní, brankář odkopává, Dobrovice znovu útočí. Vysoké Mýto si opravdu mnoho nezahrálo, jenže s narůstajícím počtem neúspěšných útoků a s dvěma střelecky impotentními zápasy v zádech se nervozita začínala vkrádat do myslí nejen domácím fanouškům, ale patrně i hráčům.

Až v 61. minutě po jednom z mnoha rohových kopů si odražený balon uzmul Jakub Šidlo, okolo obránce se s ním prosmýknul do vápna a úspěšnou střelou strhnul lavinu domácí radosti. Ať už tím domácí setřásli nervozitu, nebo hosté ztratili víru v úspěch, první gól přinesl v rychlém sledu další tři. Nejprve se při dalším rohovém kopu zavěsil do vzduchu dlouhán Váňa a hlavičkou zblízka vymetl šibenici, potom Osvald rybičkou zarazil Rudolfův centr do sítě a nakonec dostal Volf míč za obranu a vyběhnutého gólmana lišácky přehodil. Volfova trefa se do dějin FK Dobrovice zapsala jako jubilejní pětistá divizní branka!

Dobrovičtí zvítězili 4:0 a už se mohli těšit, že příští týden na půdě posledního Týniště definitivně potvrdí svůj postup. V neděli jim ale práci usnadnili Benátečtí, kteří doma proti Živanicím uhráli jen bod za bezbrankovou remízu a prohru v penaltovém rozstřelu, takže na dobrovickou první příčku se už nemohou dotáhnout. Dobrovice tak dvě kola před koncem získala jistotu, že se poprvé v historii stane vítězem divizní skupiny C a v sezóně 2015/2016 si zahraje třetí nejvyšší českou soutěž!

FK Dobrovice - SK Vysoké Mýto 4:0

Dobrovice: Bartoš - Soběslav, Homola (8. Janda), Váňa, Šidlo - Rudolf (75. Krystan), Patočka (84. Novák), Osvald, Vajgl - Miškovský (30. Cigánek), Volf (77. Kubelka).

Branky: 60. Šidlo, 66. Váňa, 72. Osvald, 76. Volf.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne