Semily se u nás pokusí o první letošní výhru

05.09.2012 Kategorie: Tým A

Semily byly ještě před pár lety jedním z nejmenších měst, kde se hrála třetí nejvyšší liga. Klub z devítitisícového města v krkonošském podhůří zažíval na počátku nového tisíciletí nejúspěšnější období své historie, fotbalu se tam však dařilo vždycky. SK Semily byl založen už v roce 1904 a po téměř celou svou historii patřil mezi nejlepší krajské celky. Po druhé světové válce se s ním FK Dobrovice potkala v Pelikánově Severočeské župě, zahrál si dokonce kvalifikaci o tehdejší II. ligu a později se obvykle pohyboval mezi divizí a krajským přeborem.

Během čtyř a půl let v ČFL v jeho dresu nastoupilo několik fotbalistů z Mladoboleslavska a mezi nimi také dnes dobrovičtí beci Lukáš Tuma a Jan Vladyka, ten již tehdy jako stabilní člen stoperské dvojice. Slavné období klubu skončilo dost neslavně, když přišel o sponzora a z finančních důvodů musel ukončit působení ve třetí lize uprostřed sezóny 2004/2005. Další rok načal v kraji s hráči původního B-týmu a letos se již poosmé ve své historii probojoval do divize.

Zatím to však stále není to, na co jsou nejspíš semilští pamětníci zvyklí. V prvních třech zápasech nedali jejich borci ani gól a vytěžili jen dvě bezbrankové remízy. Až na počtvrté dokázali skórovat, a to hned třikrát, proti Pardubicím z toho ale nakonec opět byla jen remíza. Za 3 body jim tak patří 12. příčka.

Jak známo, naši začali mnohem lépe. Minulé utkání v Ústí nad Orlicí však prohráli 0:2, trápeni rozrůstající se marodkou. Stále chybí útočníci Miškovský, Bulíř a Čech. Gába však již před týdnem nastoupil a Tuma, který nedohrál, by měl být taktéž připraven. V sobotu 8. září v 17 hodin na Městském stadionu Dobrovice se těšíme na vaši podporu!

Stanislav Chmela

SK Sokol Brozany 20.08.