Vyrovnaný zápas rozhodly tři góly v šesti minutách

23.11.2015 Kategorie: Tým A

Svůj historicky první třetiligový podzim zakončila Dobrovice na půdě silné Chrudimi. Nováček byl průběžně druhému mužstvu soutěže rovnocenným soupeřem a hodinu se mu dařilo držet s ním krok i co se týče skóre, potom ale o osudu utkání rozhodly tři domácí slepené góly.

S domácím dresem se loučil čerstvě čtyřicetiletý Radim Holub a rozlučka se mu náramně vydařila. Když ve třetí minutě s přehledem proměnil penaltu, nařízenou za Hruškův souboj s pronikajícím Rybičkou, nebylo to pro střelce 77 prvoligových gólů zdaleka poslední slovo. Zápas byl také soubojem dvou nejlepších střelců ČFL – chrudimského Lukáše Kopeckého s třinácti trefami a dobrovického Marka Volfa s dvanácti. A v devatenácté minutě se Volf na Kopeckého dotáhl – vystihl Drahošovu hlavičkovanou malou domů, přehodil si brankáře Mrázka a střelou do prázdné brány srovnal skóre.

Záhy mohli jít hosté do vedení, ovšem Rudolfovu ránu na konci nadějného přečíslení tři na dva zblokoval domácí obránce. A místo toho se podruhé radovali domácí. Po dlouhém autu se míč přes hlavičku Holuba dostal k noze Rybičky, který Bartoše zblízka se štěstím prostřelil. Jenže jen tři minuty na to Sodoma poslal na steč Osvalda, jeho střelu zastavil obránce evidentně rukou, ke smůle domácích ale míč odrazil jen zpátky ke střelci Osvaldovi a bylo opět vyrovnáno.

Obě mužstva se dál tlačila do útoku. Především chrudimský gólman Mrázek měl mnoho práce, sbíral jeden centr za druhým, čelil střelám Volfa či Rudolfa. Minutu před pauzou pak hostům chyběla jen trocha štěstí. První dvě střely po rohovém kopu ještě Mrázek odrazil, napodruhé ale jen k noze Volfově, který vypálil velmi pohotově, ale poloodkrytou bránu přestřelil.

Po změně stran nabrala naopak drobnou převahu Chrudim a dobrovičtí hráči podezírali sudího, že k tomu domácím napomáhá. Každopádně po hodině hry sami zapříčinili třetí domácí gól. V pokutovém území nechali úplně volného Holuba, Kopecký mu poslal ideální centr a proti následné umístěné hlavičce neměl Bartoš nejmenší šanci. Derniéra Radima Holuba gradovala a pro Dobrovici se změnila v noční můru. Chvíli po rozehrání totiž obránci nezachytili Holubův pohyb, kterým si řekl o míč do brejku, a zkušený snajpr při své rozlučce zaznamenal hattrick. Dobrovickou chvilku hrůzy završila povedená střela Řezníčka zpoza vápna k tyči.

Dobrovice se nevzdávala naděje na malý zázrak a v 76. minutě snížila manko na dva góly. Volf sklepl Osvaldovi a ten Mrázka překonal přesnou střelou k tyči. Záhy mohl utkání zdramatizovat Boček, jehož rána zpoza vápna se jen těsně nevešla mezi tři tyče. Potom už se ale utkání jen dohrávalo. Zasáhl do něj i věkem stále dorostenec Toman, střídající zraněného Krystana.

Svou první třetiligovou zimu přečká Dobrovice na desátém z dvaceti míst tabulky, tedy nejvýše ze všech nováčků. V devatenácti zápasech získala 29 bodů a skóre 43:28, takže má druhý nejsilnější útok soutěže a Marek Volf se dělí o pozici krále střelců.

MFK Chrudim - FK Dobrovice 5:3

Branky: 3. (pen.), 59. a 63. Holub, 22. Rybička, 65. Řezníček – 19. Volf, 26. a 76. Osvald

Dobrovice: Bartoš – Krystan (77. Toman), Hruška, Váňa, Vajgl (69. Novák) – Rudolf (69. Miškovský), Patočka, Osvald, Březina (60. Boček) – Volf, Sodoma

Chrudim: Mrázek – Řezníček, Radouš, Drahoš, Adámek (80. Hauf) – Kesner, Langr (86. Krčál), Sixta (70. Mastík), Kopecký (77. Luptovský) – Holub (66. Vácha), Rybička

Rozhodčí: Kříž – Kubec, Paták. Diváci: 300.

Celou fotogalerii ze zápasu najdete na facebooku FK Dobrovice

Svůj historicky první třetiligový podzim zakončila Dobrovice na půdě silné Chrudimi. Nováček byl průběžně druhému mužstvu soutěže rovnocenným soupeřem a v prvé půli se mu dařilo držet s ním krok i co se týče skóre, po hodině hry ale o osudu utkání rozhodly tři domácí slepené góly.

S domácím dresem se loučil čerstvě čtyřicetiletý Radim Holub a rozlučka se mu náramně vydařila. Když ve třetí minutě s přehledem proměnil penaltu, nařízenou za Hruškovo podkopnutí pronikajícího Rybičky, nebylo to pro střelce 77 ligových gólů zdaleka poslední slovo. Zápas byl také soubojem dvou nejlepších střelců ČFL – chrudimského Lukáše Kopeckého s třinácti trefami a dobrovického Marka Volfa s dvanácti. A v devatenácté minutě se Volf na Kopeckého dotáhl – vystihl Drahošovu hlavičkovanou malou domů, přehodil si brankáře Mrázka a střelou do prázdné brány srovnal skóre.

Záhy mohli jít hosté do vedení, ovšem Rudolfovu ránu na konci nadějného přečíslení tři na dva zblokoval domácí obránce. A místo toho se podruhé radovali domácí. Po dlouhém autu se míč přes několik hlaviček dostal k noze Rybičky, který se štěstím propasíroval balon za Bartošova záda.

FK Dobrovice
FK Králův Dvůr