Začátek sezóny vyšel dobrovickým znaměnitě

17.08.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TK Slovan Lysá nad Labem 3:0 (1:0)

Dobrovice vstoupila do utkání dobře a hned v první minutě předvedl pěknou indiviuální akci Zelinka, který předal míč Volfovi, ten z dobré pozice přestřelil. V 7. minutě zahrozili poprvé a naposledy hráči Lysé. Před vápnem se dostal k míči Zoubek, ale Bartoš včasným vyběhnutím jeho střelu zablokoval a odražený míč mířící směrem na branku stihl Pečínka odkopnout z brankové čáry. Ve 20. minutě Pečínka centroval na velké vápno, kde Volf přistrčil míč Korcovi, který trefil tyč. Po zastřelovacích pokusech se ve 33. minutě dobrovičtí už dočkali. Po sérii rohů, které všechny Lysá odvrátila, se dostal k míči Kořínek, ten vrátil centrem míč do vápna, kde na zadní tyči osamocený Volf přihrával ještě lépe postavenému Pečínkovi, který už neměl problém akci zakončit. Dobrovičtí byli při chuti a bylo to vidět na počtu šancí. V další velké příležitosti Tomíček po přihrávce od Korce přestřelil. Ve 45. minutě ještě nebezpečně střílel Michal Sedláček, ale těsně minul.

Do druhého poločasu musel trenér Murárik nuceně vystřídat Volfa, kterého ze hry vyřadilo bolavé rameno. Začátek druhého poločasu nebyl ze strany dobrovických tak aktivní jako celý první poločas, ale hráči stále hráli s míčem na svých kopačkách. První větší šance přišla až v 67. minutě, když se Kopecký skvěle uvolnil na pravé straně, přihrál Korcovi, který ještě přistrčil Zelinkovi a ten z dobré pozice minul. O tři minuty později už bylo veseleji, Kučera vybídl opět Kopeckého a ten si z nevýhodné pozice dokázal poradit a skluzem přes obránce překonal vybíhajícího brankáře. V 74. minutě po kolmici Korce běžel Tomíček sám na brankáře, udělal mu kličku, ale poté ztroskotal na zakončení a netrefil prázdnou bránu. Poté měla Lysá několik náznaků ohrozit branku, ale ke střele se její hráči nedostali. V 81. minutě Pečínka přenesl míč na nabíhajícího Prskavce, který v rychlosti přebral balón, posunul na Tomíčka, který už neměl problém rozvlnit síť a upravil na konečných 3:0.

V dalším kole dobrovičtí zajíždí do dalekého Komárova, který zatím pokaždé porazili. Snad se tak stane znovu a všechny body poputují do Dobrovice.

Branky: 33. Pečínka, 71. Kopecký, 82. Tomíček.

Rozhodčí: Hes. ŽK: 2:1. Diváků: 111. Střely na bránu: 8:0. Rohy: 4:0.

FK Dobrovice: Bartoš – Prskavec, Marek Sedláček, Pečínka, Kořínek (80. Ištok) – Zelinka, Kučera, Michal Sedláček – Korec, Volf (46. Kopecký), Tomíček.

Lysá nad Labem: Rathouský – J. Kříž, Müller, Novák, Schneiberg (39. Štěrba) – Zoubek – Hanke, Poborský, Růžička, Forejt (19. Veselý, 63. Ježek) – T. Kříž.