Zlepšení nepřichází. Áčko doma padlo s posledními Vary

10.05.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC Slavia Karlovy Vary 0:2 (0:2)

Ve vloženém utkání 33. kola ČFL nastoupili dobrovičtí fotbalisté 8. května proti soupeři z Karlových Varů. Bohužel se jim ale nepodařilo Den vítězství uctít tak, jak očekávali všichni domácí fanoušci, a místo povinného vítězství přišla porážka s do té doby nejhorším týmem soutěže. V úvodu utkání sice byli o něco aktivnější domácí, ale z první branky se radovali hosté. V 18. minutě dobrovičtí zahrávali rohový kop, ale místo ohrožení branky hostí sami inkasovali. Hostující brankář Chára dobrovický roh vyboxoval a z blesurychlého protiútoku domácí se krásnou ranou z 25 metrů trefil k tyči Jan Kalina. Pro Dobrovici to byl první inkasovaný gól ze hry po 307 minutách hry. A ve 22. minutě mohlo být domácím ještě hůř. Po chybě v jejich rozehrávce postupoval jeden na jednoho Maňák, kličkou si obhodil Routka a po zemi střílel do protipohybu brankáře Bartoše. Ten ale prokázal výborný postřeh a stačil jeho pokus vsedě na zemi zachytit. O čtyři minuty později se do jasné příležitosti dostali domácí.  Štírek Osvald si oběhl beka a z těžkého úhlu trefil po zemi zadní tyč. Bohužel pro domácí nebyl poblíž nikdo, kdo by doklepl do prázdné. Ve 36. minutě vyslal Mandula přízemní ráno z dvaceti metrů, kterou Bartoš vyškrábl do strany. Bohužel byl ale u míče nejrychleji hostující Marián Geňo, který míč doklepl za záda bezmocného domácího brankáře a zvýšil na 0:2 z pohledu hostů.

Po oboustranně opatrném úvodu druhé půle přišla první vážnější situace v 53. minutě. Miroslav Petrlák se nenechal odstavit na malém prostoru od míče a probil se až na malé vápno, kde dloubl míč Marku Volfovi a dobrovický střelec vystřihl krásné nůžky. K jeho smůle letěl míč těsně vedle. V 60. minutě kombinovali oba karlovarští střelci, Kalina se elegantně protáhl obranou Dobrovice a prostrčil míč na zcela volného Geňa, který zblízka ve vyložené šanci zakončil vedle. Naději na zdramatizování utkání mohl nabídnout v 86. minutě Pavel Klain. Jeho přímý kop z 18 metrů sice obletěl zeď, ale skončil pár centimetrů vedle pravé tyč brankáře Cháry. Dobrovičtí tak po třetí za sebou neskórovali, když měli sice platonickou převahu a spoustu rohů, ale pořádných šancí pomálu. Karlovarští naopak po výhře v Zápach dokázali vyhrát i na půdě dalšího středočeského klubu, vítěznou šňůru natáhli už na tři zápasy a pomalu stoupají tabulkou.

FK Dobrovice - FC Slavia Karlovy Vary 0:2 (0:2)

Branky: 18. Kalina Jan, 36. Geňo Marian

FK Dobrovice: Bartoš – Kühnel, Routek, Soběslav, Klain – Petlička, Žaloudek, Osvald (73. Zelinka), Petrlák, Bernát (67. Fotr) – Volf (81. Žižka)

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Mestl, Tůma, Pěkný, Skala – Vokáč (85. Shorný), Mandula, Dubnička (81. Holík), Maňák (87. Verebely), Kalina – Geňo (62. Mašata)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 21.09.
vs. So
FK Bohemia Poděbrady 16:30

FC Velim 1
FK Dobrovice 2 n. p.
FC Sellier & Bellot Vlašim "B" 2 n. p.
FK Komárov 1