Změny v kádru A-týmu před startem ligy

09.08.2016 Kategorie: Tým A

Letním přestupním obdobím zahýbalo nové pravidlo umožňující amatérským hráčům téměř bez omezení měnit klubovou příslušnost. Dobrovice tak v mezidobí nečekaně prošla poměrně značnou obměnou kádru. Loňského nejúspěšnějšího třetiligového nováčka dobrovolně opustila hned pětice dosavadních opor – Váňa, Rudolf, Krystan, Sodoma a Just!

Jiří Váňa byl po tři sezóny neochvějnou jistotou dobrovických zadních řad, což dobře dokumentují jeho statistiky – rovná stovka zápasů a 8917 odehraných minut, za tři roky jen dvě vynechaná utkání a minimum střídání, k tomu navíc osm vstřelených gólů. Bez pěti čísel dvoumetrový stoper byl dvakrát vyhlášen stříbrným a jedenkrát bronzovým hráčem roku FK Dobrovice. Jablonecký odchovanec se po letech hostování měl stát kmenovým hráčem klubu, nakonec ale dal přednost nabídce k návratu do Jiskry Mšeno.

Jiří Krystan přišel do Dobrovice v polovině sezóny 2014-2015, na jejímž konci s klubem slavil postup do třetí ligy. Už předtím ale v dresu Slovanu Liberec třikrát nakoukl do nejvyšší soutěže. Za Cukrovarníky odehrál 52 zápasů a 3818 minut, vstřelil dva góly a v těžké konkurenci se postupně prosadil na pozici tvůrce hry. Nyní jej stejný úkol čeká v druholigové Viktorii Žižkov!

Jaroslav Rudolf strávil v modro-bíle pruhovaném dresu dvě sezóny, během nichž zarputile trápil soupeřovy defenzívy dravými průniky po pravém křídle. Za Dobrovici nastoupil sedmdesátkrát, odehrál 4926 minut, vstřelil devět branek a nespočet jich připravil. Jablonecký odchovanec a dobrovický kmenový hráč byl uvolněn do nižší německé soutěže.

Jiří Sodoma hostoval v Dobrovici jen jedinou sezónu, patnácti vstřelenými góly se ale výrazně zapsal do pamětí příznivců klubu. Slávistický srdcař, majitel dvou prvoligových startů a mládežnický reprezentant si pro pokračování fotbalové kariéry vybral ambiciózní divizní klub Motorlet Praha.

Josef Just taktéž přišel do Dobrovice před její premiérovou třetiligovou sezónou. Jablonecký odchovanec za město cukru nastoupil do 32 zápasů a vstřelil dva góly, nyní odchází do nižší německé soutěže.

Po půlročním působení už v Dobrovici nebudou pokračovat ani brankář Michal Drápela, útočník Roman Artemuk a záložník Štěpán Hodač.

Stejně dobrou či ještě lepší práci, než jakou odváděli odcházející hráči, můžeme nyní očekávat od sedmi čerstvých posil:

Do brány se nově může postavit Martin Slavík, 36-letý odchovanec Slavie Praha, který do Dobrovice přichází po sedmi letech v FK Teplice a s celkem 95 prvoligovými zápasy na kontě. Na středu pole by měl operovat Martin Hurka, ofenzivní záložník narozený v roce 1993, který za Slavii odehrál 26 prvoligových zápasů a naposledy působil ve Viktorii Žižkov. Na kraj obrany či zálohy přichází na přestup z FKMB Pavel Tvaroha. Ten v posledních sezónách patřil k oporám druholigového Varnsdorfu, stejně jako Jiří Schubert, 28-letý útočník, jenž dvakrát za Mladou Boleslav nastoupil v nejvyšší soutěži. V záloze či v útoku může hrát letos dvacetiletý Tomáš Valenta, který přichází na hostování ze slávistické juniorky. Zkušenosti sbíral též v několika mládežnických reprezentačních výběrech. Stejně mladí jsou též jablonečtí odchovanci obránce David Skuhravý a střední záložník Sebastian Munzar. Z administrativních důvodů se bohužel nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce přestup dříve avizovaného Pavla Šultese.

Kromě toho též u Pavla Bernáta, Ondřeje Soběslava a Jana Bočka došlo ke změně hostování v přestup do Dobrovice. Naopak definitivně odchází několik dosavadních kmenových hráčů, kteří již byli zapůjčeni v jiných klubech (Cyril Golovko přestoupil do Brozan, Luboš Hruška do Jiren, Tomáš Cigánek do Turnova, Radek Miškovský do Luštěnic, Filip Kořínek do Rejšic, Jan Mrklas do Pěnčína a Marek Čech po několika letech hostování v Horních Měcholupech přestoupil do Ostré).

Všem hráčům, kteří řady FK Dobrovice opouštějí, patří velký dík za odvedenou práci, a na ty zůstávající i ty nové se budeme těšit v sobotu 13. srpna, kdy domácím zápasem proti Litoměřicku otevřeme druhou dobrovickou sezónu v ČFL!

TJ Jiskra Domažlice 28.10.
vs. So
FK Dobrovice 14:30