1. kolo MOL Cupu

09.07.2016 Kategorie: Tým A

Boleslavský deník, Karel Jedlička: Dobrovičtí fanoušci se letos na fotbalový pohár nepodívají. Cukrovarníci překvapivě vypadli už v prvním kole na hřišti divizní Admiry. Výrazný podíl na jejich porážce měl Bohumil Nádeníček, jeden z trojice ex-horeckých posil Pražanů.
V 52. minutě přitom hosté zvýšili na 0:2 a zápas měli zcela pod kontrolou. Udeřili v začátcích obou poločasů. V 9. minutě se Osvald trefil z 22 metrů krásně do šibenice. V 52. tentýž hráč vypíchl hostům rozehrávku a vyslal do úniku Šultese, který ozdobil soutěžní premiéru v dobrovickém dresu obloučkem přes vybíhajícího brankáře.
Od té chvíle bylo ale všechno špatně. Zkušený ex-teplický brankář Slavík minutu po gólu zbytečně fauloval Nádeníčka a Majer z penalty snížil. Už za dalších osm minut si Nádeníček naběhl na Mošnův centr a hlavičkou vyrovnal. Bylo s podivem, jak často nechávali Dobrovičtí domácího střelce volného, dvě obrovské šance mu ještě Slavík zmařil: v 81. minutě zneškodnil jeho samostatný nájezd, už v prodloužení vyrazil jeho ránu z malého vápna po Majerově centru zprava.
Hosté představili v základu šest noviců, při rozcvičování museli kvůli zranění palce vyškrtnout ze sestavy kanonýra Volfa a souhra tak logicky drhla. Přesto měli ve druhém prodloužení více sil a mohli rozhodnout. Soběslav hlavičkoval po rohu do tyče, Šultesovu zblokovanou střelu zachytil Osvald, jenže jeho pokus o kličku mu Víšek vystihl.
Následovaly tak pokutové kopy, z deseti exekutorů neprostřelil brankáře jen Soběslav ve čtvrté sérii a tak se z postupu po dvou hodinách a čtyřiceti minutách překvapivě radoval celek z pražských Kobylis.

V sobotu od 17 hodin je na programu poslední přípravné utkání léta, Dobrovice přivítá divizní Neratovice.

FK Admira Praha – FK Dobrovice 3:2 pk
Branky: 54. Majer, 62. Nádeníček, rozhodující PK Šimek – 9. Osvald, 52. Šultes. Rozhodčí: Štefan. ŽK: 5:3. Diváci: 156. Střely na bránu: 7:5. Rohy: 6:4.
Admira: Víšek – Herc, Komínek, Martinic, Paťha – Majer, Mošna, Šmidrkal (71. Zolotuchin), Zahálka – Nádeníček, Michálek (76. Šimek).
Dobrovice: Slavík – Tvaroha, Lukáš, Skuhravý, Šidlo – Valenta (88. Novák), Osvald, Březina (59. Soběslav), Vajgl (65. Bernát) – Šultes, Schubert.