AFK Tuchlovice - FK Dobrovice

14.09.2021 Kategorie: Tým A

AFK Tuchlovice - FK Dobrovice 0:1 (0:0)

Dobrovičtí přijeli do Tuchlovic s jasným cílem ukončit sérii neporazitelnosti domácího týmu na domácím hřišti a přivézt všechny body do Dobrovice. Na dobrovické hřáče čekalo hřiště menších rozměrů, než na jaké jsou zvyklí z domácího prostředí. Hosté vstoupili do utkání aktivněji než soupeř a hned ve 3. minutě Tomíček vyhrál souboj a předložil míč z pravé strany před branku pro Korce, který pustil míč na zadní tyč Michalovi Sedláčkovi a ten pálil nad branku. Skvěle rozjetý brejk Nováka v 11. minutě musel zastavit za cenu žluté karty domácí stoper, jinak by Novák běžel sám na brankáře. Z následné standardní situace Michal Sedláček jen těsně minul. Tuchlovičtí rozehráli od branky na krátko a skvělým presinkem se dostal do obrovské šance Tomíček, kde zpracoval míč na penaltě a trefil domácího brankáře. Poté se hra především ze strany domácích přiostřila a odehrávala se spíše uprostřed hřiště bez velkých šancí. Až ve 32. minutě centroval Machů, domácí odvrátili pouze k Novákovi na velké vápno, ten si míč zpracoval a ihned vystřelil, ale jen těsně vedle. Za pět minut rozehrál odražený míč Machů doleva na Michala Sedláčka, který poslal přízemní centr do vápna na Tomíčka, ten míč pouze lehce tečoval špičkou a těsně minul pravou tyč. Více se toho do poločasu nestalo a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Hned ve 49. minutě se při špatném odkopu domácích dostal do šance Novák, ale vystřelil pouze do boční sítě. V 58. minutě skvělým pasem Machů vybídl Tomíčka, který si zpracoval a předal Kořínkovi, ten vrátil zpět na Tomíčka a ten místo střely zvolil ještě přihrávku na Korce, který prostřelil golmana střelou na přední tyč - 0:1. V 63. minutě přišla první velká šance domácích, když byl po šptaném vyběhnutí už hostující brankář Kocmich překonán, ale míč nedoputoval ani do branky a praporek pomezního vyletěl nahoru kvůli ofsajdu. V 72. minutě provětral golmanovi rukavice Korec z volného přímého kopu,  následnou dorážkou Marek Sedláček dotlačil míč pouze na brankovou čáru a před Tomíčkem už stihli domácí míč odvrátit do bezpečí. V 74. minutě po sérii špatných a nedůrazných odkopů se dostal míč k domácímu záložníkovi, který nejspíše špatným zpracováním našel zcela volného domácího útočníka v úrovni penalty a ten míč netrefil podle svých představ a branku vysoko přestřelil. Tlak domácích v závěrečných minutách nepřišel a tak si hosté pohlídali nejtěsnější výsledek a odvezli si všechny tři body.

Branka: 58. Korec

AFK Tuchlovice: Pospíšil – Pilař (58.Kala), Fitko (C), Pudil, Nosek(78.Procházka) - Žahour(72.Vaigl), Kubů, Kedroň, Pospíšil, Kraus - Jaroš

FK Dobrovice: Kocmich – Prskavec, Marek Sedláček (C), Pečínka (61. Volf), Tomašov – Novák J., Kořínek (71. Kopecký) Michal Sedláček (84. Černý), Machů, Korec  - Tomíček (89. Bartoš)

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.