Dobrovičtí zakončili podzimní část sezony výhrou v Kosoři

23.11.2021 Kategorie: Tým A

FK Kosoř - FK Dobrovice 0:3 (0:2)

Fotbalisté A týmu FK Dobrovice nastoupili v sobotu 13. listopadu k dohrávce 2. kola a zároveň poslednímu utkání podzimu na hřišti FK Kosoř, tedy týmu, který jako jediný dokázal sebrat body jinak suverénnímu lídrovi soutěže z Velimi. Možná i díky tomuto vědomí podali dobrovičtí hráči jeden z nejlepších podzimních výkonů a výhrou potvrdili svou druhou příčku v tabulce.

Začátek zápasu, hraného na hřišti menších rozměrů, byl opatrný a ani jeden tým nechtěl udělat chybu v obranné činnosti. V ojedinělé šanci ve 4. minutě našel Michal Sedláček svým dobrým pasem Korce, který před vybíhajícím brankářem stihl míč přizvednout, ale bohužel pro hosty míč letěl i přes domácí branku. Po dvaceti minutách dobrovičtí přidali na obrátkách a začali zatápět domácím borcům. Ve 24. minutě rozehrál Michal Sedláček standardní situaci na Klaina, který nikým nehlídaný prošel až do velkého vápna, kde se snažil míč nastřelit před domácí branku, ale trefil pouze nohy obránců, kteří odvrátili na roh. Za další tři minuty se dostal do vhodné pozice opět Klain, ale místo střely ze středu hřiště zvolil nadýchaný centr do vápna na Tomíčka, kterému chyběly centimetry ke skórování. Za minutu se po centru Nováka dostal ke střele Korec , ale těsně minul. Ve 32. minutě na levé straně po souhře Kořínka s Klainem prvně jmenovaný poslal centr na nabíhajícího Klaina, který od brankové čáry našel po zemi zcela volného Tomíčka, který už neměl problém skórovat - 0:1. Za pět minut bylo ještě veseleji, když Radek Tomíček získal balón uprostřed hřiště, posunul míč na zcela osamoceného Nováka, který si míč navedl a z 20 metrů poslal ho bombou pod břevno - 0:2. První náznak vážnější šance domácích přišel v 39. minutě, kdy se domácí Bícha prokličkoval velkým vápnem a pokoušel se najít centrem na zadní tyči Slunéčka, který nedosáhl ideálně na míč a trefil pouze záchranou síť za brankou. V poslední minutě prvního poločasu měli ještě domácí šanci zkorigovat stav, a to po nedůrazném odkopu hostů na hranici velkého vápna, kde z voleje střílel ligista Černý a Bartoš musel vytasit skvělý zákrok a vytěsnit míč na roh.

Do druhého poločasu vstoupili dobrovičtí aktivněji a hned ve 47. minutě po rohu Korce na zadní tyč nikým nehlídaný Volf vstřelil gól hlavou - 0:3. Dobrovičtí plní entuziasmu rozjeli za minutu další akci. Prskavec svým křižným pasem našel Volfa, ten zpracoval míč pro sebe a posunul ho patou na rozběhnutého Michala Sedláčka, který lobem jen orazítkoval břevno. Poté přišla pasáž, kdy domácí byli lepším týmem, ale vstřelit branku se jim nepodařilo, i když k ní několikrát byli velmi blízko. V 56. minutě  lobem přes obranu našel Slunéčko Bíchu a Bartoš se opět činil a vytěsnil šanci domácích na roh. V 65. minutě se dokázali domácí uvolnit na pravé straně, poslali míč centrem do vápna a hlavičkou trefil Bícha pouze břevno a následnou dorážku, která byla slabá, už Bartoš kryl. Po této pasáži se hostující hráči snažili hru zklidnit a držet míč na svých kopačkách, což se jim i dařilo a eliminovali další tlak domácích. Také tomu pomohlo i střídání a oživení hry, díky kvalitní lavičce a širokému kádru. V 72. minutě přišla krásná akce střídajících hráčů, kdy Kučera vyslal kolmici na Zelinku, ten svým centrem našel Volfa, který hlavou orazítkoval břevno, následnou dorážku napálil ještě do tyče a míč se poté odrazil do zámezí. Za zmínku ještě stojí v 74. minutě střela Tomíčka ze střední vzdálenosti, kterou domácí brankář pouze vyrazil k Zelinkovi a ten dorážkou pouze přestřelil branku. Posledních 15 minut se domácí už do většího tlaku nedostali a tak si dobrovičtí pohlídali další vítězství.