Dobrovice - Benátky 24.9.2016

27.08.2016 Kategorie: Tým A

Derby Dobrovice s Benátkami bylo v zářijovém odpoledni domácím příznivcům příjemnou záležitostí. Hosté se naopak už po osmi kolech stále vážněji řadí mezi ohrožené sestupem.

Benátečtí se Dobrovickým zvládali rovnat jen v úvodech obou poločasů. Ve hře je držel hlavně výkon gólmana Bojčuka. V prvé půli kryl dvě střely Bočka i dorážku Tvarohy a také tři pokusy Valenty. Ten se po týdenní pauze vrátil do hry velmi čilý a ikdyž tentokrát gólu nedocílil, bylo ho vidět. Ve 13. minutě Bojčuk jen s námahou vyrazil míč po jeho šmiknutí nůžkami a později v 53. minutě po rohovém kopu směl jen sledovat, jak míč z Valentovy hlavy zblízka těsně míjí břevno.

Tou dobou už ale domácí vedli o dvě branky. Náskok zajistili Hurka, který ve 37. minutě po centru Osvalda zblízka propálil Bojčuka, a tři minuty před přestávkou Volf, hlavičkou zužitkující Hurkův přímý kop.

Po změně stran ale za hosty nejprve nebezpečně, ikdyž o metr nad, vystřelil Knobloch, a v 59. minutě už z čista jasna snížil Sedláček. Potáhl si míč na střed a parádní ranou z nějakých 27 metrů vymetl šibenici Bartošovy brány.

Jenže ani vstřelená branka hosty živou vodou nepolila. Naopak, domácí nadále dominovali a už po deseti minutách si vzali zpět dvoubrankový náskok. Po vyraženém rohovém kopu se efektivně zopakovala spolupráce centrujícího Hurky a skórujícího Volfa. Vousatý dobrovický kanonýr se sedmým gólem dotáhl na druhou příčku tabulky střelců ČFL.

Dvakrát potom mohl zvýšit Hurka, bilanci dvou přihrávek a branky už ale nerozšířil. Benátky za celý zápas jen jedinkrát vystřelily mezi tři tyče, takže mohly těžko pomýšlet na svou první tříbodovou výhru sezóny. Dobrovice byla výrazně aktivnější a zaslouženě zvítězila. Derby ovládla potřetí v řadě. V tabulce poskočila na dvanáctou příčku a už ve středu 28.9. od 10:15 hraje na půdě patnáctého Písku.

FK Dobrovice - SK Benátky 3:1
Branky: 37. Hurka, 42. a 69. Volf - 59. Sedláček
Sestava: Bartoš - Novák, Sobĕslav, Lukáš, Vajgl - Valenta (86. Skuhravý), Tvaroha, Hurka, Osvald (84. Munzar), Boček (60. Březina) - Volf (89. Toman)