Dobrovice - Chrudim 1.4.2017

15.03.2017 Kategorie: Tým A
Po nevydařeném utkání v Tachově Dobrovičtí přivítali Chrudim, proti které ještě v ČFL v předchozích třech zápasech nebrali ani bod. Ze základní sestavy vypadli Fialka a Osvald, které nahradili Golovko a druhý útočník Strnad.
První poločas mohlo diváky těšit hlavně příjemné jarní počasí, předvedená hra obou mužstev už tak veselá nebyla. Zajímavé věci se udály až ke konci poločasu. Dobrovický Bernát prošel neohroženě středem až do slibné palebné pozice, trefil ale brankáře Mrázka. Za chrudimské se povedenou střelou z dálky těsně nad břevno prezentoval Řezníček.
I po změně stran mnoho nadějně se rozvíjejících akcí zmíralo na nedostatek přesnosti provedení. Po hodině hry diváky probudila domácí dvojice Volf a Golovko, z nichž první jmenovaný nasadil Mastíkovi jesle, narazil si s druhým jmenovaným a vřítil se do vápna, kde ho sboural chrudimský Drahoš. Domácí příznivci se na sudího Benedikta hodně zlobili, když zákrok neposoudil jako nedovolený.
Na protější straně se v 82. minutě pokusil penaltu vykoledovat Kesner, který nejprve pádil sám na Havránka, vracející se Routek ho ale dostihl a po jejich lehkém kontaktu Kesner poměrně ochotně upadl, místo aby se pokusil přihrát úplně volnému Dostálkovi. Ani tentokrát sudí nezapískal.
Kíčový moment utkání přišel v 84. minutě. Střídající Djordjevič vyhrál hlavičkový souboj o Mrázkův výkop, Golovko se ihned pokusil vyslat dlouhý balon do úniku Volfovi, v poslední chvíli se mu ale do trajektorie vložila špička Drahošovy kopačky, která míč poslala neomylně přes vyběhnutého Mrázka do jeho odkryté svatyně!
Hosté se pochopitelně vrhli do útoku, minutu před koncem ale domácí výhru pojistil Djordjevič, který zatáhl balon po lajně, s trochou štěstí obešel i vysunutého brankáře Mrázka a poslal balon do opuštěné brány.
Dobrovice i po prvním jarním zisku plného počtu bodů zůstala jedenáctá. V neděli 9. dubna v 16:30 hraje v nedalekých Zápech.

FK Dobrovice - MFK Chrudim 2:0
Branky: 84. Drahoš vlastní, 89. Djodjevič
Sestava: Havránek – Novák, Lukáš, Routek, Tvaroha – Golovko (86. Zikmunda), Eliáš (74. Osvald), Žaloudek, Bernát (69. Vajgl) – Volf (90. Fialka), Strnad (78. Djordjević).

Celou fotogalerii naleznete na facebooku FK Dobrovice

SK Sokol Brozany 20.08.