Dobrovice v prvním ostrém utkání prohrála v Převýšově

12.03.2019 Kategorie: Tým A

SK Převýšov - FK Dobrovice 2:1 (1:0)

Po zimní přestávce nastoupili fotbalisté FK Dobrovice v sobotu 9. března k prvnímu jarnímu utkání, ve kterém je v rámci 18. kola ČFL čekal Převýšov. Zápas příliš fotbalové krásy nepobral a hra se odehrávala zejména mezi šestnáctkami. Boj ve středu hřiště a velký počet nepřesností zapříčinily, že se na větší vzrušení před brankou muselo čekat poměrně dlouho. Na každé straně byla k vidění jedna velká šance, domácí orazítkovali tyč a hostující Sodoma brankáře Petra nepřekonal. V nastavení pak sudí Pastyřík nařídil pro domácí pokutový kop za ruku ve vápně, který si vzal na starost Bastin a Bartoše v dobrovické bráně překonal. Gól do šatny tak zajistil domácím vedení 1:0 a psychologickou výhodu.

Do druhého dějství nastoupila o poznání aktivněji Dobrovice, jejíž hráči dokázali Petra několikrát zaměstnat. Byli to ale znovu domácí, kteří se vytasili s gólem a opět jim pomohla penalta po faulu na aktivního Labíka, kterou i podruhé proměnil v 57. minutě Bastin. Hosté se snažili něco vymyslet a výsledek zvrátit, ale dlouho se jim to nedařilo. Záblesk naděje přinesla 79. minuta, kdy i jim rozhodčí nabídl výhodu pokutového kopu. Na puntík si míč postavil kanonýr Volf, ale jeho pokus Petr bravurně zneškodnil. Za chvíli už ale souboj těchto postav vyšel pro dobrovického útočníka, který po centru z levé strany volejem nedal domácímu golmanovi šanci a snížil na 2:1. To nakonec byl i výsledek konečný, i když nechybělo mnoho a gól mohl padnout v závěrečných minutách na obou stranách. Kopáč ale riskantní hru Dobrovice ve stylu vabank ke skórování nevyužil, stejně jako nepochodil ani pokus hostů z 89. minuty. Převýšov tak středočeský celek dotáhl na dostřel dvou bodů.

Branky: 45+1. Bastin (pen.), 57. Bastin (pen.) – 84. Volf

SK Převýšov: Petr – Vyšehrad, Černý, Jarkovský (K), Špidlen, Sedláček, Labík (90. Ličman), Hynek (53. Živný), Kopáč (92. Novák), Korba, Bastin (81. Koubek).

FK Dobrovice: Bartoš – Routek (86. Klain), Soběslav, Kühnel, Tvaroha (K), Valenta (78. Fotr), Žaloudek, Petrlák, Osvald (63. Volf), Petlička (46. Bernát), Sodoma (71. Miškovský)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.