Dobrovický A tým rozhodl o svém vítězství nad Poděbrady během úvodní půlhodiny

14.09.2021 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Bohemia Poděbrady 3:0 (3:0)
Domácí hráči chtěli odčinit prohru z Hřebče a potvrdit sílu na domácím hřišti, a navíc chtěli podat slušný výkon před diváky, kteří přišli oslavit výročí 110 let od založení FK Dobrovice FK.

Dobrovičtí vstoupili do zápasu výborně a hned v 6. minutě se Zelinka dostal do zakončení po přízemním centru Tomíčka a překonal hostujícího brankáře. Minutu po vstřeleném gólu měli šanci poděbradští. Dlouhý aut do vápna prodloužil Peterka a jeden z hráčů vystřelil přes obránce vedle. Ve 12. minutě střílel z 22 metrů Bora a Kocmich musel zasáhnout a vytlačil míč na roh. Po chybě Knoblocha v rozehrávce v 18. minutě vybojoval míč Tomíček pro Korce, ten přistrčil Volfovi,který přihrál přes celou šířku vápna na zcela volného Zelinku a ten přidal druhý gól. Ve 30. minutě Zelinka našel centrem Volfa a ten nepovedou hlavičkou vybídl ke skórování Tomíčka, jenž šanci využil a zvyšoval již na 3:0 pro domácí. O pár minut později další centr Zelinky našel krásně Volfa, ale ten v dobré pozici netrefil míč ideálně a kopalo se pouze od brány. Ve 40. minutě se dostal do šance Tomíček po průnikové přihrávce od Zelinky, ale ztroskotal na hostujícím brankáři. Ikdyž hosté měli míč více na svých kopačkách, tak na dostřel domácí svatyně se téměř nedostávali. Dobrovičtí byli velice produktivní a šli do kabin s tříbrankovým vedením.

První vážnější šance ke skórování ve druhém poločase měl v 50. minutě po přesné přihrávce Knobloch, ale i tentokrát se střela poděbradského hráče jen těsně prosmýkla kolem brankové konstrukce dobrovické svatyně. O deset minut později si neporadil ani Peterka. S vědomím dostatečného náskoku se dobrovičtí nikam nehrnuli a pozorně čekali na případné chyby v rozehrávce soupeře, ale ani oni již nebyli ve finálním řešení svých akcí natolik precizní, aby rozšířili sbírku svých gólových úspěchů. Příkladem budiž zakončení Sedláčka, který to po rychlé obrátce hry zkoušel zpoza vápna, ale pálil jen vysoko nad Václavíkovu bránu. Více starostí tak poděbradskému brankáři nadělal až nepodařený centr střídajícího Nováka, se kterým si nakonec dokázal nadvakrát poradit a zažehnal tak další gólové nebezpečí. Největší příležitost domácích v rámci druhé pětačtyřicetiminutovky, a to hned dvojnásobná, přišla až v 75. minutě, když Novák tentokrát přesným pasem našel Korce, který si pohotově přehodil bránícího Soukupa a rázem stanul tváří v tvář brankáři Bohemie. Razantní pokus dobrovického záložníka však Václavík dokázal vytěsnit na břevno a při následné dorážce Volfa do víceméně odkryté brány se zase s obětavým skluzem blýskl Voříšek, jímž dokázal míč zblokovat nad horní tyč poděbradské brány. V posledních minutách zápasu bylo živo. Nejdříve vystřelil nůžkami Novák, které však zamířily pouze nad Kocmichovu bránu. Domácí kontrovali další rychlou rozehrávkou autového vhazování a Volfovým pokusem zpoza pokutového území, ale Václavík byl pozorný a střelu domácího útočníka pohotově lapil. V 84. minutě si pak v rámci pravidelného střídání útočných akcí vzali slovo opět domácí, kdy nepřesný pas napříč pokutovým územím zachytil ještě na hrací ploše Korec a pohotově míč sklepl do zakončení Kučerovi, ale jeho střelu dokázala zblokovat pozorná defenziva Bohemie. Že Bohemii v tomto utkání vstřelená branka jednoduše není souzená pak v závěrečných minutách pouze potvrdil kapitán Peterka, který se ocitl ještě ve dvou nadějných příležitostech ke skórování. Po Knoblochově přiklepnutí však z dobré střelecké pozice pálil pouze do boční sítě soupeřovy brány. Druhá půle tak nakonec již žádnou branku nenabídla a poločasový výsledek 3:0 se tak stal zároveň i konečným.

Za týden zajíždí FK Dobrovice do Tuchlovic, které doma ještě tuto sezónu neprohrály a ani neobdržely branku. Doufejme, že borci jim tuto sérii ukončí a přivezou všechny tři body.

FK Dobrovice - FK Bohemia Poděbrady 3:0 (3:0)
Branky:
6. Zelinka, 18.Zelinka, 30. Tomíček.

FK Dobrovice: Kocmich – Prskavec, Marek Sedláček(C), Pečínka, Tomašov (71. Kořínek) – Zelinka (63. Novák J.), Michal Sedláček (74. Kučera), Machů, Korec  - Volf, Tomíček (77. Miškovský D.)

FK Bohemia Poděbrady: Václavík – Voříšek (79. Bělohoubek), Uher (54. Soukup), Knobloch, Martínek (76. Schulz), Hněvsa, Peterka (C), Novák (82. Suchánek), Vobořil, Bora, Havránek (66. Zumas)

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Kosoř 0
FK Dobrovice