Krasojízda se zadrhla, A tým padl na Vyšehradě

10.09.2018 Kategorie: Tým A

FC Slavoj Vyšehrad - FK Dobrovice 2:1 (2:0)

Dobrovice v utkání 6. kola ČFL zajížděla do Vyšehradu jako vedoucí celek soutěže s jasným cílem udržet se na výsluní ligy co nejdéle. Tento cíl se jí ale začal rozpadat již ve 12. minutě, kdy Drobílek svým centrem našel zcela osamoceného Daniela Kozla, který z malého vápna propálil brankáře Bartoše. Domácí byli i nadále směrem dopředu poměrně aktivní, naproti tomu dobrovičtí se snažili o zteč vyšehradské branky především pomocí centrovaných balonů, které ale pozorná domácí obrana bez problémů sbírala. Hra byla také poznamenána velkým množstvím nedovolených zákroků obou mužstev. Ve 32. minutě přišla druhá branka v dobrovické síti. Slavoj podnikl velice rychlý výpad, který byl opravdu učebnicový. Přihrávka nakonec putovala na levou stranu, kde se zjevil volný Filip Drobílek, jenž bezpečně překonal Bartoše.

Trenér Hejno očividně nebyl s výkonem svých svěřenců vůbe spokojen a o poločase přichystal hned trojici střídání. Místo Fotra přišel na hřiště Kostka, Petličku nahradil Bernát a Jakuba Nováka vystřídal Sodoma. A v 61. minutě se také Dobrovici povedlo snížit a vrátit se do zápasu. K míči se totiž dostal Jiří Krystan, který to zkusil zhruba z pětadvaceti metrů. Jeho skákavá rána doskákala až ke vzdálenější tyči, kam se domácí brankář Havránek marně natahoval. V 74. minutě mohlo být vyrovnáno, ale chybu svých spoluhráčů z pole zvládl napravit brankář Havránek. Další příležitost na vyrovnání přišla v 78. minutě. Havránek ale nejprve střelu z blízkosti kryl, k volnému míči se následně pokoušel natlačit Kostka, kterého na poslední chvíli ale ubránil soupeř, a protože žádná velká šance už do konce zápasu nepřišla, zůstaly všechny tři body na Vyšehradě. A to i přesto, že Dobrovice měla ve druhém poločase více šancí, doplatila však na špatnou produktivitu.

FC Slavoj Vyšehrad - FK Dobrovice 2:1 (2:0)

Branky: 12. Kozel, 32. Drobílek – 61. Krystan

FC Slavoj Vyšehrad: Havránek – Brejcha, Rataj (88. Doležal), Drobílek (C) (89. Šlegl), Čapek, Laňka (56. Madej), Funda, Rys, Kozel, Hradecký, Šimek

FK Dobrovice: Bartoš – Novák (46. Sodoma), Soběslav, Routek, Tvaroha (C), Fotr (46. Kostka), Žaloudek, Krystan, Petlička (46. Bernát), Osvald, Volf

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice
TJ Slovan Velvary