A tým si doma poradil s rezervou Táborska

15.05.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FC MAS Táborsko B 2:0 (1:0)

Táborsku se v letošní sezóně nedaří podle představ, když dosud získalo pouhých 23 bodů a pohybuje se na předposlední příčce třetiligové tabulky. Ale ani domácí Dobrovice do utkání nevstupovala v ideálním rozpoložení, na jaře dokázala jen dvakrát vyhrát za tři body a současná 11. příčka rozhodně neodpovídá předsezónním ambicím klubu z města cukru.

Domácí začali lépe, již v 5. minutě se v dobré pozici ocitl na začátku utkání velmi kvalitní Bernát, který v šestnáctce dostal spoustu prostoru a vypálil skákavý míč na zadní tyč, kterou minul sotva o píď. V 7. minutě se dočkali své první šance také hosté, když míč po rozehrané standardní situaci propadl na penaltovou značku před Bakuleho, který prudce vypálil pod břevno. Domácí brankář Bartoš ale výborným zákrokem jednou rukou míč vyrazil. V 10. minutě měli další dobrou šanci domácí - Jakub Novák ideálně zprava přihrál Bernátovi, který z malého vápna měl proti sobě jen obránce Landovského, jenže právě toho trefil a od jeho ramene se míč odrazil nad břevno. V 19. minutě už se ale dobrovickým skórovat podařilo, a byl u toho zdaleka nejlepší hráč úvodu utkání Pavel Bernát, který si v souboji jeden na jednoho poradil s Landovským a svou slabší pravačkou se po zemi pěkně trefil k tyči. A domácí pokračovali v tlaku, šance postupně měli znovu Bernát, Osvald a v 32. minutě dokonce zahrávali po faulu na Peljaka penaltu. Protože s ní však Tvaroha naložil prachbídně, skóre se neměnilo.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako končil ten první, ve festivalu zahozených šancí pokračoval hned v 46. minutě Đorđević, kterému zprava na malé vápno přihrával Eliáš. V 56. minutě měl po rohovém kopu dobrou příležitost nikým nehlídaný Žaloudek, jeho tutovku z osmi metrů ale hostující Řehák výborně chytil na brankové čáře. Hned za minutu měla Dobrovice ještě větší šanci, Bernát si seběhl na pravý kraj a centrem našel na malém vápně ve výskoku Đorđeviće. Josef Řehák ovšem proti hlavičce černohorského útočníka vytáhl na čáře fantastický zákrok a vyškrábl ji na roh. Dobrovice ale přeci jen dokázala svou herní převahu vyjádřit i gólově. V 69. minutě Miroslav Routek vybojoval míč a zahájil útočnou akci, Josef Eliáš ještě před bránou přiťukl pod sebe a Tomáš Osvald z malého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. V 75. minutě Eliáš pěkně uvolnil Nováka, po jeho centru mohl Đorđević zakončovat do odkryté brány, ale míč se mu svezl po kopačce a zaplul do náruče Řeháka. V 83. minutě se Osvald prosmýkl mezi stopery a řítil se sám na bránu, jenže zpomalil a pak po kontaktu padl na zem. Penaltu si nevymodlil, odražený míč ovšem ještě napálil Strnad a málem z toho byl gól – střela letěla těsně nad břevnem. Utkání tak skončilo 2:0 pro domácí. Zápas byl jednoznačnou záležitostí a celý se odehrál na jednu bránu, dobrovičtí měli šancí na deset gólů, zatímco hosté byli na hřišti jen do počtu.

FK Dobrovice - FC MAS Táborsko B 2:0 (1:0)

Branky: 19. Bernát, 69. Osvald

FK Dobrovice: Bartoš – J. Novák, Routek, Lukáš, Peljak – Eliáš (85. Jakubec), Tvaroha, Žaloudek, Osvald (88. Zikmunda), Bernát (81. Golovko) – Đorđević (76. Strnad)

FC MAS Táborsko B: Řehák – Landovský (46. Mácha), Chotovinský, Suchan, Peterka (67. Škarda) – Bakule, Turek, M. Novák, Grobár – Kostka, Nehoda

Tabulka a další výsledky ČFL zde.

SK Sokol Brozany 20.08.
vs. Ne