A tým zdolal silný Králův Dvůr a přerušil černou sérii

30.10.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Králův Dvůr 3:2 (3:0)

V Dobrovici se v sobotu 3. listopadu za typického listopadového počasí potkali sousedé z tabulky, druhý nejlepší ligový útok na straně domácích narazil na nejlepší ligovou obranu na straně hostí z Králova Dvora. Dobrovčití nastupovali do zápasu s chmurnou výsledkovou sérií v zádech, kdy po tom, co vlétli do soutěže jako uragán, v posledních pěti utkáních čtyřikrát prohráli.

Tentokrát se nenaplnilo pravidlo, které zatím platilo s jedinou výjimkou ve všech domácích zápasech Dobrovice, a sice že u dobrovického cukrovaru padne první gól nejpozději do 7. minuty. Tentokrát museli promrzlí fanoušci čekat na první gólovou trefu "až" do 25. minuty - odražený míč po autovém vhazování napálil Josef Petlička a jeho střela prošla houštinou těl až do sítě. A ve 35. minutě se domácí fanoušci mohli radovat znovu. Nejlepší hráč dosavadního průběhu zápasu Pavel Bernát napřáhl z levého křídla, jeho ráně ovšem výrazně pomohla do sítě nešťastná teč králodvorského stopera Hella. I takové góly ale platí. Vynikající výkon dobrovických, kteří svého soupeře přehrávali rozdílem třídy potvrdil na konci prvního poločasu ještě Volf, jemuž dokázal Soběslav na zadní tyči sklepnout prudký centr a dobrovický kanonýr ze tří metrů nekompromisní bombou do sítě prolomil svou střeleckou smůlu.

Dobrovice tak po prvním poločase mířila cílevědomě za vítězstvím. Hostující trenér provedl ve svém tým o poločase hned tři změny ve snaze se zápasem ještě něco udělat. Do druhé půle nenastoupili Bouček, Hejda a R. Novák, místo nich vběhli na hřiště Břížďala, Dolák a Šlapák. První tutovku však měli znovu domácí. Jiří Sodoma si naběhl mezi beky a jeho střelu po zemi tváří v tvář chytil brankář Krček. O chvíli později přišla gigantická šance Dobrovice - robustní Sodoma předběhl králodvorské beky a ideálně přihrál na malé vápno úplně volnému Bernátovi, jehož ránu na čáře zázračně vyhmátl Krček. Domáci nedali dvě velké šance, a tak podle odvěkých fotbalových zákonistostí musel přijít trest. V závaru před domácí bránou Volf vleže fauloval Balšánka a rozhodčí správně nařídil penaltu pro hosty. K té se postavil Martin Kraus a nezaváhal. A o deset minut později se z rozhodnutého zápasu stalo drama. Ondřej Bartoš vyrazil daleko mimo svůj výběh, jenže míč do své moci nedostal a jeho hrubou chybu gólem z dálky do prázdné brány potrestal Michal Procházka. Hosté byli do konce utkání lepším mužstvem, ale k nějakému drtivému tlaku se už nedostali a co je hlavní, nepodařilo se jim už vytvořit žádnou pořádnou brankovou příležitost. Dobrovičtí se tak po delší době připsali do tabulky plný bodový zisk a spravili si náladu po posledních nevydařených vystoupeních.

FK Dobrovice - FK Králův Dvůr 3:2 (3:0)

Branky: 25. Petlička Josef, 35. Hell Michal (vl.), 43. Volf Marek - 56. Kraus Martin (pen.), 67. Procházka Michal

FK Dobrovice: Bartoš – Malý, Routek, Soběslav, Tvaroha – Petlička (72. Kostka), Petrlák, Osvald, Bernát (90.+1 J. Novák) – Volf (78. Cigánek), Sodoma (65. Miškovský)

FK Králův Dvůr: Krček – Bouček (46. Břížďala), Rendla, Hell, Zelenka – Kraus, Šebek, Balšánek, Hejda (46. Dolák) – R. Novák (46. Šlapák), Procházka

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

TJ Slovan Velvary 0
SK Benešov 2