FK Dobrovice - MFK Trutnov

18.09.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - MFK Trutnov 0:1 (0:0)

V dalším domácím utkání chtěli dobrovičtí prodloužit sérii bez porážky na pět utkání a odskočit od soupeře. Úvod utkání patřil domácím a hned ve 4. minutě sklepl Hubačův centr Herzán, přímo k Michalovi Sedláčkovi, ten ale svou střelu poslal mimo branku. Po úvodním tlaku, ale bez větší šance začali vystrkovat růžky hosté po svých brejkových situacích. Ve 32. minutě hosté přenesli hru na Štěpánka, který se uvolnil přes Klaina a vybídl Slavíka přihrávkou pod sebe, ten ztroskotal na Bartošovi. O pár minut později hosté stříleli zpoza vápna vedle. Krátce před koncem prvního poločasu rozehrál Michal Sedláček rohový kop na krátko s Klainem, svůj centr poslal na zcela osamoceného Herzána na zadní tyč a ten vracel míč před branku, kde hostující kapitán Zieris zahrál rukou, ale píšťalka sudího zůstala němá. Druhý poločas jsme zlepšili práci s míčem a měli ho i více na svých kopačkách, ale šance stále nepřicházeli, jelikož hostující obrana velice dobře pracovala. V první minutě se dostali ke střele hosté po akci Štěpánka, ale Bartoš v klidu kryl. V 59. minutě se po centru Michala Sedláčka a příhře Pečínky ocitl na malém vápně Marek Sedláček a místo střely zvolil kličku, kterou mu hostující kapitán přečetl a míč poslal daleko od branky. O minutu později podnikli hosté rychlý brejk, který táhl Štěpánek, posunul na Zezulu a ten obešel vybíhajícího Bartoše a poslal svůj centr přímo na hlavu Slavíka, který měl úlohu jednoduchou - 0:1. Domácí se začali ještě více tlačit do hostujícího vápna. V 71. minutě po centru Klaina střílel hlavou Volf a Hampl jeho střela vytěsnil na roh. Za další čtyři minuty se odhodlal ke střele zpoza vápna Král a hostující brankář měl plné ruce práce, aby jeho střelu vytěsnil mezi tři tyče. V 77. minutě dobrovičtí dobře napadali rozehrávku hostů a jejich chybu vystihl Kohout, který okamžitě poslal míč před branku na Volfa, ale ve velké šanci ztroskotal na Hamplovi. Ještě v posledních vteřinách zápasu jsme mohli získat alespoň bod, ale po standardní situaci, kdy šel i Bartoš do pokutového území se dostal k hlavičce Marek Sedláček, ale ta mířila vedle. Poté sudí ukončil utkání, a tak si trutnovští odvezli všechny tři body.

Za týden v neděli zajíždíme k dalšímu derby na půdu Turnova 2.10. od 16:00.

Branky: 61. Slavík

FK Dobrovice: Bartoš (C) - Hubač (55. Kocourek), Marek Sedláček, Pečínka, Klain - Novák (75. Vrána), Michal Sedláček (64. Král), Bora, Bičiště - Tomíček (55. Volf), Herzán (64. Kohout)

MFK Trutnov: Hampl - Tobiáš, Zieris (C), Turner, Mařas - Štěpánek, Knap, Rajnoch (81. Brejcha), Zezula, Čechovič (70. Jirousek) - Slavík (90. Sobol)