Dobrovice v atraktivním a napínavém utkání porazila Olympii Radotín

02.10.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - FK Olympia Radotín 3:2 (2:1)

Dobrovičtí fotbalisté nastoupili v sobotu 6. října doma v rámci 9. kola ČFL proti ještě vloni druholigové Olympii Radotín a chtěli si spravit chuť po minulem kole, kdy je hattrickem skolil litoměřický Sumraj a postaral se teprve o druhou porážku cukrovarníků v sezóně.

A utkání začalo pořádně zostra. Diváci se ještě nestačili usadit na tribuně a rozestavit u bidla podél hřiště a již měli důvod k radost, když se dobrovičtí dostali ve 3. minutě do vedení. Bernát utekl po levém křídle a jeho centr sklepl z voleje Josef Petlička. Šimanovi míč podklouzl pod tělem a zachytil ho až decimetr za brankovou čarou. A ve 12. minutě bylo pro domácí ještě veseleji. Bernátovu utěšenou střelu z 20 metrů hostující brankář ještě s vypětím všech sil vytáhl na roh, který šanci nepřinesl. Ale Dobrovice zůstala u míče a Routek odcentroval do vápna na Žaloudka. Ten se s míčem otočil a našel ještě lépe postaveného Odřeje Soběslava, který propálil brankáře Pražanů. V 16. minutě Trýznův krátký roh Bartoš vyboxoval spíš do výšky, pak si ještě domácí hlavičkáři překáželi ve vápně, takže se k míči dostal Vojtěch Brabenec a tvrdou ránu nasměroval těsně nad břevno. V 19. minutě hosté zahrávali přímý kop z oblouku velkého vápna, tradiční exekutor Jiří Ježdík umístil svou střelu naštěstí pro domácí jen nepatrný kousek vedle šibenice. Pokud by šel jeho pokus do branky, domácí brankář by byl bezmocný. Ve 29. minutě dostali hosté luxusní možnost ke snížení, když zahrávali pokutový kop. Trýznovu penaltu sice bravurně Bartoš zneškodnil, ale hostující hráč se dostal ještě k dorážce a na jeho nekompromisní střelu pod břevnu byl již Bartoš krátký. V této fázi zápasu se hrál fotbal nahoru dolů, v šanci byl jak hostující Brabenec, tak domácí Osvald. Do konce poločasu ale už další branka nepadla.

Rychlý kombinační fotbal pokračoval i po změně stran, ale první vážnější šance přišla až v 61. minutě, Petrlákovu šlehu z 20 metrů ale hostující brankář chytil. O tři minuty později šli ale už domácí znovu do dvoubrankového vedení. Josef Petlička si navedl míč do šestnáctky, perfektně si ho zasekl kolem obránce a střelou k tyči propálil Šimana. Radotín ale rozhodně nesložil zbraně, a protože i dobrovičtí se snažili o aktivní hru, diváci se fotbalem bavili. A těsně před koncem získalo utkání ještě nádech dramatu. To když v 87. minutě centr na jaře ještě dobrovického Denise Peljaka si našel na malém vápně Fortune Akpan Bassey a na dlouhou nohu procpal míč pod Bartošovým tělem do sítě. Domácí ale už v dramatickém závěru zápasu zasloužené vítězství uhájili. Parádní fotbalové představení se spoustou šancí muselo potěšit oko každého fotbalového fanouška, ty dobrovické o to víc, že tři body zůstali doma a jejich tým udržel druhou příčku v tabulce ČFL.

FK Dobrovice - FK Olympia Radotín 3:2 (2:1)

Branky: 3. Petlička, 12. Soběslav, 64. Petlička – 29. Trýzna, 87. Bassey

FK Dobrovice: Bartoš – Routek, Žaloudek (32. Novák I), Soběslav, Tvaroha – Petlička (90.+3 Vajgl), Osvald, Petrlák, Bernát (72. Fotr) – Volf (82. Malý), Sodoma (64. Miškovský)

FK Olympia Radotín: Šiman – P. Ježdík, Broukal, Jiránek, J. Ježdík – Trýzna (78. Peljak), Zubašivskyj (88. Petryk), Dancák (78. Artěmuk), Koutenský – Bassey, Brabenec (62. Hadi)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FK Dobrovice 17.11.
vs. So