FK Dobrovice - SK Chlumec

18.04.2022 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - SK Chlumec 5:2 (1:2)

V prvním poločase se hrál v deštivém počasí oboustranně otevřený fotbal. Úvod utkání patřil domácím, kdy v 6. minutě hosté vystřelili na Kocmicha, který v pohodě lapil míč, rychlým výkopem našel na půlící čáře Volfa a ten nezištnou přihrávkou vybídl Michala Sedláčka, který nepohrdl a skóroval. V 10. minutě mohl navýšit vedení Volf, ale Pokorného nepřekonal. O pár minut později centroval z pravé strany Zelinka, který našel na malém vápně Volfa, ale nastřelil hlavou pouze břevno. Od 15. minuty hosté zlepšili pohyb a během 5min otočili skóre. Nejprve po pěkné akci, kdy přenesli hru na levou stranu, Šedivý se uvolnil přes mladíka Durnu, který ho fauloval a sudí nařídil penaltu. K ní se postavil Šifra, toho Kocmich vychytal, ale na jeho dorážku už byl krátký. O minutu později se na pravé straně opět uvolnil Zelinka a nádherným přetaženým centrem našel Korce, který z malého vápna přestřelil i ochrannou síť. V 24.minutě podnikli hosté rychlý brejk po levé straně, kterého se chopil Ezeala a přízemním centrem našel na středu branky Šedivého, který míč lehce posunul a usměrnil za Kocmicha. V další obrovské šanci se ocitl ve 36.minutě Volf a nevyužil špatné domluvy mezi stoperem a brankářem, kdy mohl skórovat ze 30 metrů do opuštěné branky, ale nemířil přesně. Krátce před pauzou ještě našel Kořínek alá Modrič z hloubi pole nabíhajícího Michala Sedláčka, který placírkou minul. Do druhého dějství trenér Tuma sestavu prostřídal a dobrovičtí zlepšili především práci s míčem na útočné polovině. V 62.minutě rychle rozehrál rohový kop Korcec na Cigánka, ten si míč přistrčil a poslal do vápna načechraný centr, který si našel Pečínka a usměrnil ho za záda bezmocného brankáře. Za 5min. při chuti hrající veterán Cigánek našel centrem Korce, ale ten hlavou z dobré pozice přestřelil. V 70. minutě našel průnikovou přihrávkou Michal Sedláček nabíhajícího Cigánka, ten ihned poslal míč po zemi před branku na Tomíčka, který si míč zpracoval a poslal podél brankáře Picavu do vedení. Hosté v tuto chvíli už tahali za kratší konec, jelikož přijeli pouze s jedním hráčem na střídání a na jejich pohybu to bylo znát. Další branku přinesla 80. minuta. Od rohového praporku poslal Cigánek přesný pas na velké vápno, kde číhal připravený Michal Sedláček a z voleje poslal míč k tyči. Za necelých 5 minut stanovil konečný výsledek Tomíček, po přenesení hry na pravou strany a přízemním centrem Kovacha. Dobrovice tak postoupila do semifinále poháru SKFS, který se bude hrát 18.5. Soupeř v tuto chvíli není vylosován, ale bude jím jeden z těchto týmů SK Hřebeč, Spartak Průhonice a lepší z dvojice Sokoleč/Velim.

Už v sobotu 23.4 zajíždí dobrovičtí hráči do nedalekých Poděbrad, kde začátek utkání je od 17:00 h.

Branky: 6.,80. Michal Sedláček, 62. Pečínka, 70.,85.Tomíček - 20. Šifra, 24. Šedivý

FK Dobrovice - Kocmich - Durna J.(46.Pečínka), Marek Sedláček (46. Cigánek), Vrána, Černý - Zvěřina (37. Kovach), Zelinka, Kořínek, Michal Sedláček (82. Durna P.), Korec - Volf (46. Tomíček)

SK Chlumec - Pokorný - Bábíček, Vostárek, Bogatkin (46. Nejedlý), Durdil - Šedivý, Šifra, Ezeala, Řehák, Ciprian - Soukup