Dobrovičtí konečně dali gól ze hry a připsali cenný skalp Domažlic

22.05.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Jiskra Domažlice 3:2 (2:0)

Fotbalisté Dobrovice nastoupili v rámci 29. kola doma proti domažlické Jiskře, která se nacházela v tabulce o 19 bodů před nimi a stále živila teoretické naděje na postup do 2. ligy. Dobrovičtí vstupovali do utání z pozice týmu, který již 482 minut neskóroval ze hry a naposledy se trefil 19. dubna proti Živanicím. A hned v 8. minutě měli šanci černou sérii ukončit, Sodoma s Osvaldem běželi od půlky hřiště dva na jednoho, druhů jmenovaný dostal ideální přihrávku do běhu, zcela sám však nepropálil domažlického brankáře Brycha. Ve 20. minutě se ale Dobrovice už přeci jen dočkala!  Jiří Sodoma se obtočil kolem svého strážce a skvěle odcentroval z koncové čáry, volejem trefil prázdnou bránu zblízka Radek Žaloudek. Dobrovice čekala na branku ze hry neuvěřitelných 502 minut. A hned o šest minut přidala další! Ve vápně se po rohu zmocnil míče Sodoma, vracel ho do ohně na hlavu Ondřeje Soběslava a jeho sklepnutí využil Josef Petlička. Míč se zamotal brankáři Brychovi mezi nohama a doskočil kousek za brankovou čáru. Ve 36. minutě přišla další tutovka domácích fotbalistů. Volf uvolnil patičkou parťáka z útoku Sodomu, který běžel sám na bránu. Diváci už zvedali ruce, ale jeho rána proletěla těsně vedle levé tyče. I tak ale byli domácí fotbalisté na dobré cestě k prvnímu jarnímu vítězství na domácím hřišti.

Na první přímou střelu Domažlic se čekalo přes 50 minut. Na levé straně si navedl míč Daniel Černý a vypálil k bližší tyči. Bartoš tam skočil včas. V 54. minutě přišel závar před domažlickou bránou. Sodomova střela z úhlu byla zablokovaná, Petlička dorážel v záklonu nad. V 64. minutě hosté stoprocentně využili přímý kop z půlící čáry. Nakopávaný míč ještě sklepl jeden z útočníků hlavou a úplně zapomenutý Petr Došlý zblízka napnul síť za bezmocným Bartošem. Zdramatizování zápasu ale nepřipustil Sodoma, který se nejprve probil přesilou a předal míč Volfovi, který si zasekl na levačku a zpoza šestnáctky šlehl k tyči. Brych předvedl parádní robinzonádu a vyškrábl míč jednou rukou. Domácí ale zůstali v drtivém tlaku, zkopírovali tři minuty starou domažlickou akci a dvougólový náskok jim po Osvaldově přistrčení hlavou vrátil Sodoma dělovkou po zemi z 15 metrů. Ale ani stav 3:1 nevydržel dlouho. V 71. minutě Došlý přihrál zleva po zemi na prostor penaltové značky, tam se zorientoval Martin Hrubý a z otočky procpal střelu pod Bartošovým tělem do sítě. V 78. minutě mohl pojistit vítězství Dobrovice Osvald, ke kterému se v pokutovém území Domažlic snesl míč, ale jeho skákavý pokus těsně minul domažlickou branku.

Atraktivní útočný fotbal přinesl dobrovickým fotbalistům první jarní vítězství doma i ukončení dlouhého střeleckého mlčení, které trvalo 502 minut. Nakonec se domácí prosadili hned třikrát, když po vcelku jednoznačném prvním poločase Domažlice pořádně zatopily pod kotlem a dvakrát se dotáhly na kontakt. Vítězství Dobrovice je ovšem zasloužené, hostům dnes zhasla i teoretická naděje na postup. Dobrovické fotbalisty čekají na jaře ještě čtyři utkání, třikrát z toho jedou na hřiště soupeřů a tak se s čtyřletým účinkováním v ČFL rozloučí před svými fanoušky v sobotu 8. června proti Benešovu.

Branky: 20. Žaloudek, 26. Petlička, 67. Sodoma – 64. Došlý, 71. Hrubý

FK Dobrovice: Bartoš – Kühnel, Routek, Soběslav, Tvaroha – Petlička (76. Fotr), Žaloudek, Osvald (90.+1 Žižka), Klain (72. Bernát) – Volf, Sodoma (85. Petrlák)

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Mlynařík, Teršl (46. Vais), Čihák, Rychnovský – Skopový (46. Brabec), Matas (55. Arzberger), Mužík (46. Došlý), Hrubý – Černý, Dvořák

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.