A tým si doma na penatly poradil s Domažlicemi

10.04.2017 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Jiskra Domažlice 2:1 n. p. (1:1)

V Dobrovici se utkali sousedé z tabulky a zároveň mužstva, která z pěti jarních kol naplno bodovala pouze jedinkrát. Cukrovarníci k tomu přidali dva vyhrané penaltové rozstřely, domažlická Jiskra jeden.
V minulém kole se nedařilo ani jednomu z dnešních soupeřů. Dobrovice prohrála po nepřesvědčivém výkonu 1:0 v Zápech a fotbalisté Domažlic, kteří se na Mladoboleslavsko vydávají znovu po šesti dnech, podlehly 2:1 zachraňujícím se Benátkám nad Jizerou, když skórovaly až v nastaveném čase z penalty. V tabulce patřilo domácím s 33 body 11. místo, Chodové měli o bod méně a byli hned za domácími. V posledním vzájemném utkání vyhráli Domažličtí na podzim doma 4:1.

Od začátku utkání byla aktivnější domácí Dobrovice, ale její hráči měli problém se dostat do vážnější brankové příležitosti. V 11. minutě po přímém kopu po faulu na Volfa právě faulovaný hráč zkoušel zakončit ve vápně nužkami, zakončení se mu ale příliš nepovedlo. V 16. minutě zahrozili hosté, když domácí Žaloudek ztratil na vlastní půlce míč, na zteč se vydal hostující Špírek, který vyšachoval Bartoše a hledal na malém vápně nabíhajícího Černého. Nepřesnou přihrávku však vystihli dobrovičtí zadáci a odkopli míč do bezpečí. První se tak ze vstřelené branky mohli radovat domácí. Marek Volf se v 21. minutě rozběhl po pravém křídle, kam mu Novákův nákop pěkně sťukl Eliáš. Domácí útočník vyslal před bránu střílený centr, který hostující brankář Švihořík podcenil, na míč si sice sáhl, ale jen ho ztečoval do sítě. Vedení domácím ale vydrželo jen do 26. minuty, kdy hostující Ruml přebral na pravém křídle Mrázův padesátimetrový pas a jeho centr smolně patou přihrál nejzkušenější domácí hráč Petr Lukáš před Miroslava Šípka, který se z deseti metrů nemýlil a vyrovnal na 1:1. Od vyrovnávací branky byli hosté mírně lepší a vytvořili si ještě několik menších brankových příležitostí, skóre už se ale do poločasu neměnilo.

Ve 49. minutě hostující Špírek vyhrál souboj na útočné půlce a díky tomu mohl po levém křídle zaútočit do volného prostoru Bezdička. Po jeho centru hlavičkoval Černý sice nedůrazně, ale míč před brankářem sebral Braun a z bezprostřední blízkosti přestřelil. Neurovnaný a bojovný zápas v těchto fázích nenabízel příliš fotbalové krásy. Až v 63. minutě vyslal z 25 metrů nádhernou střelu do šibenice dobrovický Eliáš, gólman Švihořík robinzonádou ale vyrazil míč na roh. V 81. minutě měl šanci strhnout vítězství na stranu domácích na moment nehlídaný Volf, ale jeho křižná střela po Bernátově přihrávce skončila těsně vedle brány. Utkání tak spělo k pokutovým pokům. Těsně před koncem hrací doby se vytasil s ve fotbale málo viděným střídáním domácí trenér Hejno, když stáhl jistě chytajícího Bartoše a poslal do hry penaltového specialistu Havránka.

Domácímu trenérovi se tah s gólmany nadmíru vyplatil. V prvním kole ještě sice Havránek inkasoval, ale druhou penaltu chytil a další dvě šli mimo jeho tyče. A protože za Dobrovici své kopy Strnad, Tvaroha i Golovko proměnili, bod navíc si zůstal v Dobrovici. Brankář Havránek vyhrál na jaře i svůj třetí penaltový rozstřel.

Branky: 21. Volf – 26. Špírek

FK Dobrovice: Bartoš (90.+1 Havránek) – Novák, Routek, Lukáš, Tvaroha – Eliáš (79. Golovko), Žaloudek, Osvald (89. Strnad), Vajgl (70. Bernát) – Volf, Đorđević

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík – Hrubý, Bauer, Mráz, Chocholoušek – Ruml (70. Hejda), Boček, Špírek, Bezdička (90. Lešek) – Braun, Černý