Dobrovičtí v posledním utkáni podzimu porazili Velvary

13.11.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Slovan Velvary 1:0 (0:0)

V sobotu 17. listopadu nasotouplili dobrovičtí fotbalisté k poslednímu podzimnímu utkání ČFL, ve kterém jím soupeřem byl nováček z Velvar. Ten se v soutěži chytil výborně, získal 25 bodů a při skóre 28:23 je v klidném středu tabulky na 9. příčce. Utkání ale začala velkým tlakem domácíh, který v 8. minutě vyústil také v první velkou příležitost. Petrlák uvolnil obloučkem Sodomu, jenž byl u míče dříve než brankář hostů. Z úhlu pak našel před brankou Volfa, který ale minul. O tři minuty později si na Bernátův přímý kop vyskočil nejvýše Volf a hlavou přiťukl úplně volnému Sodomovi, jehož střele z malého vápna na zadní tyč chyběly jen centimetry! Po půlhodině hry Marek Volf utekl sám na bránu, dloubl míč přes vybíhajícího Měsíčka a ač už diváci zvedali ruce, končí balón opět pár čísel vedle tyče Slovanu. Dobrovice měla do poločasu čtyři dobré šance, přímou střelu mezi tyče ale vyslala až při té poslední. Petlička ve 45. minutě zprava našel Volfa, který tvrdou střelou z otočky konečně naostro prověřil Jiřího Měsíčka. Ten ji zkrotil nadvakrát, poblíž něj nebyl připravený k dorážce nikdo v modrobílém dresu.

Druhý poločas začal dobrou šancí Dobrovice, když po rohu tvrdě vypálil křížem Volf a brankář Slovanu měl plné rukavice práce. V 60. minutě se do první šance dostali také hosté. Ondřej Bartoš ale Kalašovu střelu z brejkové situaci vyrazil. V 61. minutě Tvaroha ztratil míč na půlce a hosté znovu vyrazili do kontru. Pavlíček běžel sám a i s jeho prudkým projektilem si Bartoš bravurně poradil. Pětiminutovku slušných šancí zakončili křižnou střelou Vopata, která je těsně minula Bartošovu branku. V 70. minutě měli další dobrou šanci domácí. Dva útočníci byli v pokutovém území Velvar sami, jenže Miškovský přehodil kromě Měsíčka i jeho svatyni. V 84. minutě Sodomu hosté na hranici šestnáctky od míče sice odstavili, zmocnil se ho však Bernát a po jeho stříleném centru hlavičkoval Šalda do břevna vlastní brány. A v 85. minutě se konečně domácí dočkali. Po sedmém rohu vracel pas hlavou do ohně Miškovský a než se brankář stačil přemístit, sklepl míč zblízka po zemi za jeho záda střídající Adam Fotr. Ten se prosadil poprvé v sezóně a protože už se ve zbylých minutách utkání nic nestalo, rozhodl tak o vítězství domácího celku.  Nováček ČFL měl v otevřeném druhém poločase několik šancí, v koncovce ale pohořel. Vítězství domácích je ovšem zasloužené, většinu času měli zápas pod kontrolou.

Dobrovice tak po skvělém vstupu do sezóny, kdy dokonce v polovině podzimu vedla tabulku ČFL, a následné krizi, kdy od přímého souboje se Zápami o čelo tabulky prohrála pět ze sedmi utkání, zakončila podzimní část soutěže vítězstvím a umístěním na 5. místě tabulky s pouze dvoubodovou ztrátou na druhé místo.

Branka: 85. Fotr

FK Dobrovice: Bartoš – Kostka, Routek, Soběslav, Tvaroha – Petlička (64. Fotr), Petrlák, Osvald (90.+1 Žaloudek), Bernát (86. Vajgl) – Volf (68. Miškovský), Sodoma (90. Malý)

TJ Slovan Velvary: Měsíček – Šalda, Obrtlík, Ludvík, Nosek (80. Kovařík) – Tenkl, Pavlíček (87. Doležal) – Budějský (35. Kalaš), Vopat, Havel (46. Kafka) – Müller (76. Polák)

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.