Dobrovické áčko si za vytrvalého deště poradilo s hosty z Čížové

26.03.2018 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TJ Sokol Čížová 4:0 (1:0)

Dobrovičtí fotbalisté nastoupili v 21. kole na jaře poprvé doma, když přívitali hosty z Čížové. Dobrovičtí na jaře brali zatím dva body za úspěšný penaltový rozstřel po výsledku 1:1 ve Štěchovicích a ve středeční dohrávce prohráli jediným gólem v Jirnách, měli tak velkou motivaci proti trápící se Čížové konečně urvat tři body. Utkání bylo od začátku poznamenáno hustým a vytrvalým deštěm, který byl také příčinou poměrně prořídlých tribun dobrovického stadionu.

Ve 4. minutě domácí Bernát vyhrál čistě souboj se Zahrádkou u postranní čáry a jeho přízemní centr napálil Osvald zblízka těsně vedle bližší tyče. V 9. minutě si Osvald mazácky posadil obránce na trávník, po úspěšné kličce si to namířil rovnou na bránu a tvrdou střelou z hranice šestnáctky poprvé naostro prověřil Kratochvíla v bráně Čížové. Ve 27. minutě zahrozili hosté, když Radim Nečas z velkého vápna zcela sám obstřelil Bartoše a míč proletěl jen o píď vedle jeho tyče. Ve 32. minutě přišel rozhodující moment utkání. Volf se hnal za nakopávaným míčem, vyhnul se i brankáři a už by zakončoval do prázdné brány, kdyby ho gólman Čížové nedovoleně nepřidržel. Rozhodčí Hányš neváhal ani chvilku s odpískáním pokutového kopu, brankáři hostů navíc udělil červenou kartu. K penaltě se postavil domácí kapitán Míškovský a bez bez problémů ji proměnil.

Případné poločasové myšlenky na pokus něco se zápasem i v oslabení udělat sebral Čížové hned v 49. minutě Osvald, který se prosmýkl do vápna, tváří v tvář Přibylovi zachoval chladnou hlavu a technickou střelou kolem brankáře rozvlnil síť. A Osvald byl i u dalšího hřebíčku do rakve hostí. V 69. minutě vypíchl míč Pedrovi a postupoval sám na brankáře. Přibyl jeho pokus nohama vyrazil, z dorážky už byl úspěšný Jiří Schubert, kterému míč pohotově vrátil před bránu Bernát. První mistrovský gól uzdraveného útočníka s ligovými zkušenostmi z Mladé Boleslavi od září 2016! V 72. minutě Žaloudek uvolnil na levé straně Bernáta, jehož dělovku vyrazil Přibyl jen před sebe a Fotrovu hlavičku zastavil až dvojblok čížovských obránců na brankové čáře. V 79. minutě ukázal svou vybroušenou kopací techniku Pavel Bernát a nádherně napnul síť z přímáku "angličanem" o tyč z dobrých 27 metrů.

Odevzdaná Čížová se ve druhém poločase již na nic nezmohla. Fotbalisté Dobrovice si tak do tabulky ČFL připsali povinné tři body a potěšili zmoklé diváky třemi pěknými góly.

Branky: 35. Miškovský David (pen.), 49. Osvald Tomáš, 69. Schubert Jiří, 79. Bernát Pavel

FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Routek, Sedláček, Tvaroha – Volf (58. Fotr), Žaloudek (76. Krystan), Soběslav, Osvald (80. Kostka), Bernát (83. Peljak) – Miškovský (67. Schubert)

TJ Sokol Čížová: Kratochvíl – Pedro, Zahrádka, Vacovský, Tomášek – Janda (77. Janoch), Havel (83. Rozhoň), Bálek (34. Přibyl), Dvořák (74. Mudra) – Nečas (74. Vávra), Jirouš

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.