FK Dobrovice - TK Slovan Lysá nad Labem

13.08.2019 Kategorie: Tým A

FK Dobrovice - TK Slovan Lysá nad Labem 3:0 (1:0)

V sobotu 10. srpna se na dobrovickém tréninkovém hřišti, kde našel domácí A tým azyl po dobu rekonstrukce hlavní hrací plochy, utkali dva nováčci krajského přeboru. Zatímco ale dobrovičtí hráli v minulé sezóně ČFL, Lysá do krajské soutěže postoupila díky umístění na druhé příčce v loňském ročníku 1.A třídy. Ještě na jaře tak oba týmy dělily tři soutěže! A premiéra v nové soutěži dopadla jednoznačně lépe pro domácí Dobrovici, která Lysou vyprovodila tříbrankovým rozdílem. Do vedení se Dobrovičtí dostali nedlouho před přestávkou po nakrátko rozehraném rohovém kopu, na následný centr si nejvýše vyskočil stoper Pečínka. Na 2:0 zvyšoval osm minut po změně stran David Miškovský, který zužitkoval přihrávku od svého bratra Radka. Definitivní podobu dal výsledku pět minut před koncem střídající Vajgl, který dostal do sítě centr z pravé strany. "V utkání jsme odevzdali poctivý výkon. Myslím, že jsme po celý zápas byli lepším mužstvem, a jen škoda, že jsme nepřidali více branek,“ našel z domácího pohledu jen drobnou vadu na kráse kapitán David Miškovský. Hosté měli dvě obrovské šance, ale Ježek v obou případech selhal. Jednou šla jeho hlavička vedle a podruhé si s jeho pokusem poradil góman domácích Bartoš, který jako jeden z mála z loňského kádru zůstal Dobrovici věrný i v nižší soutěži. Vedle něj hráli vloni ČFL ještě Pavel Klain, Martin Vajgl a samozřejmě kapitán David Miškovský. Zbytek kádru musel nový trenér Pavel Klain starší poskládat z hráčů B týmu, který vloni nastupoval v 1.B třídě, a nových tváří, které do Dobrovice přišli na přestup či hostování. V prvním utkání z nich naskočili v základu Ondřej Murárik, navrátilec Cyril Golovko, Vít Pečínka a Filip Kořínek, v průběhu utkání pak ještě naskočil Jiří Schubert.

Branky: 35. Pečínka, 53. D. Miškovský, 85. Vajgl.

FK Dobrovice: Bartoš – Golovko, Macko, Pečínka, Klain, R. Miškovský, Murárik, Cigánek (78. Haetchi), Kořínek (74. Vajgl), Kopecký (65. Schubert), D. Miškovský (88. Havlát).

TK Slovan Lysá nad Labem: Rathouský – Helmich, Švorba, Kubín, Schneiberg – Veselý (82. Hanke), Urban, T. Kříž (68. D. Novák), Vránek (65. Matěj Brabec) – Ježek (77. Sosnovský), Matouš Brabec.

Tabulku Krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.