Dobrovičtí vydřeli těsnou výhru v Komárově a jsou zatím stoprocentní

17.08.2021 Kategorie: Tým A

FK Komárov - FK Dobrovice 0:1 (0:0)

Dobrovice očekávala těžký zápas v Komárově jako vždy a také se to potvrdilo. Výsledek skončil ještě milosrdně pro hráče Komárova kvůli špatné koncovce dobrovických hráčů.

Po pouhých třech minutách měl Komárov velkou šanci, kde na pravé straně domácí odcentrovali přes Kopeckého na Mojdla, který předskočil Pečínku a nebezpečně hlavičkoval pod břevno, ale Bartoš si poradil a vyrazil míč na rohový kop. Následný roh zakončoval Vaníček hlavou a našel pouze Bartošovy rukavice. Poté se hra odehrávala spíše uprostřed hřiště a dobrovičtí se nemohli dostat na dostřel brance domácích. Až ve 20. minutě přišel první náznak šance, kdy po ose Korec-Volf-Sedláček dostal míč až k Zelinkovi, který přetaženým centrem našel Korce, ten vracel před bránu na Tomíčka, který byl dobře bráněn a brankář si se zblokovanou střelou poradil.  O pár minut později vyslal dalekonosný pokus Tomíček, ale našel jen připraveného brankáře domácích Altmana. Dobrovičtí dále zkoušeli štestí z levé strany, Pečínka hledal centrem na zadní tyči Tomíčka s Kopeckým, ale bohužel ani jeden na míč nedosáhl. Poté přišlo několik slibných akcí dua Zelinka-Kopecký na pravé straně, kde jednoduše dostali míč za domácí obránce, ale bohužel žádný z centrů neměl kvalitu a domácí je vždy odvrátili. Ve 37. minutě další kombinaci středem zakončoval Michal Sedláček, ale také našel připraveného brankáře. Ve 41. minutě zakombinovali na levé straně Kořínek s Korcem, druhý jmenovaný se odvážil jít do vápna, píchl si míč mezi dva obránce a byl minimálně slyšitelně faulován, ale k údivu dobrovických dostal sám Korec žlutou kartu za nafilmovaný pád. Dobrovičtí nemohli jít do kabin spokojení, neboť jim chyběla kvalita ve finální fázi.  Hráči Komárova nebyli až na šanci z úvodu po zbytek poločasu nebezpeční, protože Mojdl v útoku neměl dostatečnou podporu od svých spoluhráčů.

V kabině si hráči řekli, že zlepší pohyb a především kvalitu provedení ve finální fázi. Ihned v 51. minutě byl faulován před hranicí velkého vápna Volf. Standardní situace se chopil Michal Sedláček, avšak vystřelil slabě a brankář si s jeho střelou poradil. V 54. minutě přišel rychlý brejk, Kučera vysunul Tomíčka, ten přenesl na Zelinku, který vrátil Korcovi, jehož střelu vyrazil domácí bránkář na roh. Ten odvrátili domací bez problémů. V 59. minutě Tomíček pokoušel štestí opět ze střední vzdálenosti, ale úspěch to znovu nepřineslo. V 70. minutě se konečně změnil ukazatel skóre. Balon po svižné kombinaci putoval přes Tomíčka - Kopeckého - Volfa a opět Tomíčka až na Kořínka, který byl zcela volný na zadní tyči a měl dost času poslat dobrovické do vedení. Za necelé dvě minuty se ocitl Kořínek opět v obrovské šanci, ale ztroskotal na Altmanovi a následný centr si domácí za cenu rohu pohlídali. Roh domácí odvrátili k Michalu Sedláčkovi, ten ihned vrátil míč zpět do vápna, kde Tomíček vyhrál souboj na osamoceného Tomašova, který ale vystřelil těsně vedle. V 77. minutě kraně Kopecký přenesl hru na Tomašova, ten přihrál opět Tomíčkovi, který opět střílel pouze do Altmanových rukavic. Komárovští v tuto chvíli vrhli vše na jednu kartu a chtěli vyrovnat, Vaníček se vysunul do útoku a tím vznikala další okénka v obraně domácích. V 85. minutě na levé straně Machů posunul na Tomíčka a ten přenesl na zcela osamoceného Zelinku, který si výborně prvním dotykem připravil míč na střelu, ale trestuhodně z dobré pozice přestřelil. Za další dvě minuty se opět Zelinka ocitl na zadní tyči po přízemním centru Kořínka, ale netrefil ideálně míč a netrefil bránu. Poté se Komárov ještě snažil dlouhými nákopy dostat na dostřel branky hostí, ale efekt byl nulový, a tak dobrovičtí dotáhli zápas do jednobrankového vítězství.

V sobotu 28. srpna hrají dobrovičtí na domácím hřišti od 17 hodin proti Poříčí nad Sázavou. Přijďte se podívat, jestl se jim podaří prodloužit vítěznou šňůru.

FK Komárov - FK Dobrovice 0:1 (0:0)

Branka: 70. Kořínek Filip

FK Komárov: Altman – Štych, Kaufman (C), Vaníček, Hlavatý - Mizera, Vokáč, Komínek (74. Peták), Fábera - Mojdl, Vajs
FK Dobrovice: Bartoš (C)- Zelinka, Pečínka, Sedláček Mar., Kořínek - Kopecký (83. Ištok), Sedláček Mic. (77. Machů), Korec (60. Tomašov), Kučera - Volf, Tomíček

Tabulku krajského přeboru a výsledky ostatních utkání nalezente zde.

FK Kosoř 0
FK Dobrovice