A tým znovu vyhrál a má zatím nejlepší obranu v soutěži

30.08.2019 Kategorie: Tým A

FK Komárov - FK Dobrovice 1:3 (0:1)

Souboj dvou nováčků Krajského přeboru přinesl vítězství toho, který hrál v minulé sezóně vyšší soutěž. Dobrovičtí tak dál zůstavají v Krajském přeboru stoprocentní, a navíc disponují spolu s Poděbrady nejlepší obranou v soutěži, když zatím inkasovali jen dvakrát. V Komárově hosté zahrozili dvakrát hned v úvodních patnácti minutách, ale obrana domácích oba jejich pokusy odvrátila. Za domácí se prezentoval dalekonosnou střelou Bežó, ale Gereg jeho ránu s potížemi zneškodnil. „Zaplavalo to, byl jsem rád, že jsem to vůbec chytil,“ byl rád za úspěšný zákrok brankář hostů.. Ochránce dobrovické svatyně pak pochytal pokusy Grunta i střílené centry Srp a Baštaře. Když pak ustál i tvrdý střet s vlastním obráncem a Vaníčkem, mohl se radovat z úspěchu svých spoluhráčů na druhé straně. Domácí nedostoupili při úniku protihráče, ten přesně odcentroval na Davida Miškovského, který poslal Dobrovici do jednobrankového vedení.
Za tohoto stavu se také šlo do kabin.

Do druhé půle poslal trenér Komárova Miroslav Nesnídal do útoku Nového, který měl rozhýbat ofenzivní snahu jeho týmu. To se zčásti podařilo, nicméně Dobrovice dobrým napadáním často znemožňovala rozehrávku domácích, kteří často marně hledali díry v defenzivě hostů. Komárov se snažil po stranách, ale hostující hlavičkáři odvrátili všechny centry. Když to nešlo ze stran, snažili se domácí probít středem, ale Mojdla hosté zastavili, Pužíkovi střela nesedla, do útoku zatroubil pak i Bežó. Nakonec ale znovu udeřilo na druhé straně, když se ke střele po dobré kombinaci dostal Cigánek a navýšil skóre. Domácí vrhli všechno do útoku, z čehož resultovala hlavička Mojdla, která již mířila za překonaného Gerega, ale na poslední chvíli za dobrovického brankáře zaskočil na brankové čáře jeden z obránů, a následně Nový trefil břevno. Také šel na hrot nebezpečný Vaníček, který třináct minut před koncem po centru Nového snížil. Jenže Dobrovice už více domácím nedovolila, naopak v závěru pláchl otevřené obraně Komárova mladíček Kopecký a pečetil na konečných 1:3.

Branky: 77. Vaníček Jakub - 62. Cigánek Tomáš, 91. Kopecký Martin, 29. Miškovský David

FK Komárov: Hejcman - Šubert, Bežó, Vaníček, Grunt A. (58. Solar) - Pužík, Mojdl, Baštař, Nesnídal D. (69. Chvojka) - Hlavatý (46. Nový), Srp.

FK Dobrovice: Gereg – Pečínka, Macko, Murárik, Klain - Cigánek, Miškovský R. (89. Vejvoda) - Vajgl (82. Tuma) , Zelinka, Kořínek (75. Haetchi) - Miškovský David (75. Kopecký ).

Tabulku Krajského přeboru a výsledky ostatních utkání naleznete zde.