Po záblesku naděje v minulém utkání přišla v Králově Dvoře studená sprcha

15.05.2018 Kategorie: Tým A

FK Králův Dvůr - FK Dobrovice 5:1 (2:1)

Dobrovičtí nastoupiili v Králově Dvoře podruhé pod trenérem Hejnem a doufali, že se jim podaří uhrát další dobrý výsledek, který by jim výrazně pomohl v boji záchranu. Po oboustranně opatrném úvodu se z první šance hosté dostali už v 11.minutě do vedení, když oblouček za domácí obranu šikovně píchl hostující Dominik Kostka před brankářem Krčkem a odražený míč následně uklidil do prázdné branky. Domácí se postupně otřepali a po krásném centru Krause trefil Ježdík hlavou jen břevno hostující branky. Na druhé straně domácí Krček zlikvidoval nebezpečnou střelu Volfa na přední tyči. Ve 32.minutě bylo vyrovnáno, Jakub BalšánekK přehodil špatně postaveného Dědka neuvěřitelným obloučkem z více než 40 metrů poté, co dobrovický brankář vyrazil na velké vápno odkopnout míč před Šlapákem. Dědek sice stihl zacouvat zpátky na brankovou čáru, ale padající balon mu zřejmě díky oslnění prošel pod rukama do sítě. To však nebylo vše, ve 34.minutě se aktivně hrající Balšánek uvolnil na hranici pokutového území a jeho tečovanou střelu zlikvidoval na brankové čáře rukou obránce Tvaroha, za což rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten bezpečně proměnil domácí Martin Kraus a poslal Cábelíky do poločasového vedení 2:1.

Začátek 2. poločasu opět patřil hostům, ale pozorná obrana domácích v čele s brankářem Krčkem odolávala, po rohu Soběslavovi nejdříve neprošlo zakončení na zadní tyči, pak domácí odvrátili i jeho centr, ale k odraženému míči se dostal Bernát a ani nadvakrát nepropálil brankáře Krčka. Heslo nedáš - dostaneš opět platilo, z rychlého protiútoku v 61. minutě předložil Procházka míč před odkrytou branku Šlapákovi a ten nemýlil. O pět minut později si dobrovická obrana ve vápně počínala nedůsledně, k míči se lacino dostal Šlapák, který z prostoru penaltové značky branku o kousek přestřelil. Jenže jen o chvíli později už byla další šance proměněna. Z levé strany postupoval téměř sám na bránu Balšánek a po zemi obstřelil Dědka. V 77. minutě se po rohu dostal k odraženému míči Kraus a zblízka vstřelil svou druhou branku v utkání. Zbytek utkání se již dohrál bez větších šancí a Cábelíci si tentokrát po vysoké výhře připisují na domácím hřišti 3 body. Dobrovičtí rozhodně nepředvedli špatný výkon, měli i několik dobrých šancí, ale domácí byli výrazně efektivnější.

Branky: 32. Balšánek Jakub, 36. Kraus Martin, 60. Šlapák Martin, 66. Balšánek Jakub, 76. Kraus Martin - 11. Kostka Dominik

FK Králův Dvůr: Krček – Zelenka, Matas, Růžička, Hell – Kraus, Šebek (80. Černý), Balšánek (78. Bican), Ježdík (69. Bouček) – Procházka (78. Bohánek), Šlapák (71. R. Novák)

FK Dobrovice: Dědek – J. Novák (75. Sedláček), Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr (56. Peljak), Krystan (69. Žaloudek), Osvald, Bernát (63. Schubert) – Volf, Kostka

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.