Hořovicko - Dobrovice 19.11.2016

30.10.2016 Kategorie: Tým A

Poslední souboj kalendářního roku 2016 sehráli Dobrovičtí na půdě nováčka z Hořovic. Dobrovice si během podzimu získala nelichotivou pověst mančaftu, který venku téměř neboduje. Také s předposledním týmem tabulky se dost nadřela, nakonec ale tři body získala.

V dobrovické sestavě došlo k několika změnám. Tou nejviditelnější byla výměna na postu brankáře, mezi tři tyče se po deseti zápasech vrátil Slavík. Do základu se také po delší době podíval Březina a na rozdíl od předchozího utkání zůstal pouze na lavičce Miškovský.

Utkání neoplývalo množstvím gólových příležitostí. Hosté byli více na míči, jejich kombinace ale obvykle k ničemu nevedly. Často i kvůli mnoha nepřesnostem, kterým s postupujícím časem stále více nahrával i těžký terén. V 8. minutě po rohovém kopu zblízka dorážel Lukáš, hořovický Herco ho ale vychytal. Na dlouho největší šanci zápasu si tak vypracovali domácí. A byla to opravdová tutovka. Ve 28. minutě dobrovický obránce přistrčil ve vápně soupeře, ke kterému směřoval centr, a sudí nařídil penaltu. Hořovický kapitán Bežó s ní ale naložil lajdácky - vůbec netrefil bránu.

Po změně stran se několikrát v šanci objevil Volf, byl ale buď zblokován, vychytán, hlavičkou přestřelil a nebo prováhal ideální chvíli ke střele a nechal tak vyniknout brankáře. V 68. minutě se po přímém kopu ve vápně Hořovicka strhla mela, k zakončení se probíjel Soběslav, domácím se ale nakonec podařilo odkopnout.

Rozuzlení tak přišlo v 73. minutě. Vedl k němu další přímý kop, který z nějakých 30 metrů rozehrál Hurka a Herco jej překvapivě pustil za svá záda. Balon těsně před ním poskočil a domácí brankář už nestihl zareagovat. Ve zbytku utkání se toho stalo stejně málo, jako v jeho předchozím průběhu, a Dobrovičtí si tak za chudou výhru odvezli tři důležité body.

Po polovině sezóny patří Dobrovici dvanáctá příčka, v širokém zahuštěném středu tabulky ale ztrácí jen tři body na šesté místo a na záchranu má naopak podle aktuální situace už patnáctibodový náskok. Jarní boje by měly vypuknout 11. března, kdy Dobrovice pojede do Litoměřic.

FK Hořovicko - FK Dobrovice 0:1
Branka: 73. Hurka
Sestava: Slavík – Novák, Soběslav, Lukáš, Tvaroha – Hurka (85. Boček), Skuhravý (55. Miškovský), Březina, Osvald, Vajgl (70. Bernát) – Volf (91. Munzar).

FK Dobrovice
FK Králův Dvůr