Na hřišti lídra se překvapení nekonalo

01.05.2018 Kategorie: Tým A

MFK Chrudim - FK Dobrovice 2:0 (1:0)

Ve 26. kole Fortuna ČFL měli dobrovičtí fobtalisté nejtěžšího možného soupeře - nastoupili totiž na hřišti lídra ligy z Chrudimi. Domácí ale poslední dvě utkání prohráli a tak dobrovičtí přeci jen věřili, že by dobrý výsledek nemusel být úplně nereálný.

Domácí ale vstoupili do utání výborně a hned ve 40. vteřině utkání odcentroval z pravé strany Ptáček. Brankář hostí Bartoš přes kolegu v obraně míč vyboxoval před hranici šestnáctky, ale pouze jen k chrudimskému Mastíkovi, který střelou z voleje do opuštěné branky z dobrých 26 metrů otevřel skóre utkání. Domácí po vstřeleném gólu ještě přidali a vytvořili si tlak. Trestný kop Vavrouše pohltila zeď. Ve 12. minutě se osmělili i dobrovičtí, když Volf využil podklouznutí Drahoše. Návrat Langra byl však bleskový a chrudimský kapitán tak zažehnal dobrovickou šanci. Ve 22. minutě měli hosté další šanci. Volf se dokázal uvolnit a vyslal projektil na Mrázkovu branku. Střela však mířila vedle domácí svatyně. Hosté však začali přebírat iniciativu a ve 31. minutě zachraňoval po hlavičce hostí Ptáček, který poslal míč do zóny bezpečí. O minutu později po standardce se dostal k míči Krystan, ale zakončoval již v ofsajdové pozici. Mrázek však jeho pokus přesto zneškodnil. Ve 36. minutě se po autovém vhazování jen tak tak dostal Kesner, ale brankář hostí Bartoš byl u míče dřív a tak změnu skóre nepřipustil. Ve 37. minutě prošel centr Kesnera pokutovým územím, a chybělo málo aby se Dostálek dostal k míči a k zakončení. Po prvním poločase tak domácí vedli nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva s rozdílnou taktikou. Hrálo se však jen mezi šestnáctkami. Kombinační hra se vytrácela a vše řešili dlouhé nákopy, se kterými si obránci dokázali poradit. V 77. minutě napřáhl z velké dálky po dlouhé době hostující Krystan, ale jeho míč mířil vedle Mrázkovy branky. V 79. minutě střílel čerstvě vystřídaný domácí Kopecký a pořádně vylekal brankáře Bartoše, ten jeho pokus mezi tři tyče udržel. V 82. minutě znovu agilní Kopecký obešel obránce hostí, byl podražen a nařízený pokutový kop sám faulovaný proměnil. Druhý gól tak definitivně  utlumil snahu hostí o lepší výsledek a myšlenky na nějaký bodový zisk.

Branky: 2. Mastík Lukáš, 82. Kopecký Lukáš (pen.)

MFK Chrudim: Mrázek – Ptáček, Drahoš, Krčál, Mastík – Langr (C) – Kesner (78. Kopecký), Vodrážka, Vavrouš, Dostálek (90. Zavřel) - Rybička (71. Vašulín)

FK Dobrovice: Bartoš – Novák (85. Kovach), Routek, Soběslav, Tvaroha (C) - Fotr (90. Jakubec), Sedláček (70. Schubert), Žaloudek, Krystan - Peljak (60. Bernát), Volf

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.