Písek - Dobrovice 28.9.2016

18.09.2016 Kategorie: Tým A

Dobrovice nehrála špatnĕ, ale na rozdíl od domácích dnes neměla vůbec štěstí. Domácí brzy vedli o dva góly, Martin Vajgl potom z penalty trefil tyč. Marek Volf před koncem pouze zkorigoval výsledek a Dobrovice tak stále z venkovních utkání nezískala ani bod.

www.jcted.cz (Václav Kozma):

Dosavadní statistiky sehraných osmi kol České fotbalové ligy říkaly, že Písečtí doma body příliš nerozdávají, když z devíti možných jich u Otavy zůstalo sedm. A naopak, že Dobrovičtí z hřišť soupeřů body nevozí, když ze tří duelů nepřivezli ani jeden. Matematická pravděpodobnost se začala naplňovat hned od prvních minut. Už ve dvanácté vedli domácí 2:0, do šatny přidali třetí gól a o tom, že tři body zůstanou v písecké šatně, bylo prakticky rozhodnuto. Definitivně hráči Písku potvrdili tříbodovou výhru v 82. minutě, když po Michalu Heldovi proměnil i druhou penaltu Martin Voráček. V závěru hosté, kteří na hřišti soupeře prohráli i počtvrté, vstřelili alespoň čestný úspěch, který už mohl přijít v prvním poločase, kdyby za stavu 2:0 proměnili penaltu.

Trenér Dobrovice Petr Hejno: „Nemyslím si, že bychom z pohledu celého zápasu byli horším týmem, přesto si neodvážíme ani bod. Domácí nás školili z efektivity, skórovali z rychlých protiútoků a po našich individuálních chybách. I kdybychom hráli do rána, stejně jsme víc gólů nedali. Zlomovým okamžikem celého utkání byl hned jeho začátek, kdy jsme dostali dva rychlé góly a brzy poté neproměnili penaltu, která by znamenala snížení na 2:1.“

Trenér Písku Ondřej Prášil: „Hrálo se kvalitní třetiligové utkání. Naše síla byla v tom, že jsme dokázali chodit do rychlých protiútoků. Jak říkal trenér hostí, jde o efektivitu a my jsme na začátku utkání dokázali vstřelit dvě branky. Pak se nám hrálo lépe. Přežili jsme několik situací, kdy mohlo přijít snížení. Postupem času vrhla Dobrovice všechny síly do útoku a my jsme měli prostor pro rychlé protiútoky. Vybojovali jsme tři důležité body.“

FC Písek - FK Dobrovice 4:1

Branky: 7. Hlinka, 12 Held (pen.), 44. a 82. Voráček (druhá z pen.) - 84. Volf.

Sestava: Bartoš - Novák, Soběslav, Lukáš, Vajgl (51. Skuhravý) - Valenta, Tvaroha, Osvald, Hurka (79. Boček), Březina - Volf

Rozhodčí: M. Paták - V. Paták, Košan

SK Sokol Brozany 20.08.