Poříčí n. Sázavou - FK Dobrovice

03.04.2022 Kategorie: Tým A

SK Posázavan Poříčí n. Sázavou - FK Dobrovice 3:0 (1:0)

V sobotním odpoledne jsme zajížděli na půdu zachraňujícího se Poříčí, kde hřiště většinou nemá dostatečnou kvalitu a navíc menších rozměrů. To naší hře nevyhovuje a tak se dal čekat spíše boj než pohledný fotbal. Během zápasu jsme zažili také pravé aprílové počasí každého ročního období. Utkání jsme začali aktivněji než domácí, ale bez ohrožení domácí branky. V 16. minutě měli příležitost ze standardní situace domácí na rohu velkého vápna, který rozehrál domácí Pohorský stříleným centrem na přední tyč a k velké smůle Volf míč pouze tečoval a Bartoš už nestačil zareagovat a vytlačit míč mimo tři tyče - 1:0. Poté přišly další nepříjemnosti pro dobrovické, a to během pouhých 5 minut museli střídat kvůli zranění Kučera s Klainem. Domácí se prezentovali jednoduchým stylem nakopávaných míčů za obranu. Dobrovičtí pro změnu to zkoušeli po zemi, ale kýžený efekt to nepřineslo. Ve 39.minutě Korec našel svým centrem Volfa, ale jeho střelu domácí zblokovali, poté Kořínek vyzkoušel pozornost brankáře střelou ze střední vzdálenosti neúspěšně. Poslední akcí prvního dějství rozehrával standardní situaci dobrovický Korec, míč si našel Volf a z těžkého úhlu pouze přestřelil. Do druhého poločasu trenér Murárik pozměnil rozestavení. V 54.minutě se po dalším centru Korce dostal do asi nejnebezpečnější příležitosti Volf, ale selhal a přestřelil. Za necelé tři minuty udělali dobrovičtí chybu v rozehrávce a zcela osamocen Azilinon si zpracoval těžký střílený centr a překonal bezmocného Bartoše a navýšil tak vedení svého týmu - 2:0. I po inkasovaném gólu se obraz hry nezměnil, ale stále bez vyložené šance. Ke konci utkání domácí využili další chyby v zadních řadách a Rejhon po minutě svého pobytu na hřišti přidal třetí branku zápasu - 3:0.  V posledních minutách měl ještě možnost k čestnému zásahu šanci Tomíček, ale hlavou přestřelil.

Nutno podotknout, že v tomto zápase také zaúřadoval známý rozhodčí - řezník  Asník, který už je zkušený v tomto ohledu a dokáže pomoci týmu, který to potřebuje, což se v tomto utkání ukázalo. Domácím pomohl především tím, že fauly na hosty neexistovaly obzvlášť na útočné polovině, ale klasický zářez z dob minulých nezopakoval.

Hodnocení trenéra Murárika - Jediné, co mě dnes těší, že jsme dohráli bez červené karty, protože to pro kluky nebylo jednoduché.

Příští týden už v pátek 15.4 přivítají dobrovičtí na domácím hřišti Hřebeč nabitou exligisty v nezvyklém čase 10:30.

SK Poříčí n.Sázavou - FK Dobrovice 3:0 (1:0)

Branky: 16.vlastní Volf, 57. Azilinon, 82. Rejhon

FK Dobrovice - Bartoš(C)- Prskavec, Marek Sedláček, Vrána, Klain (26. Pečínka) - Novák (66. Černý), Zelinka (86. Zvěřina), Kučera (22. Kořínek), Korec - Tomíček, Volf

SK Poříčí n. Sázavou - Tlamicha - Peroutka, Hašek,Jírů, Říha - Pohorský J.(89.Balata) , Baštýř (81.Rejhon), Mishchenko, Pohorský P., Galuška - Azilinon (88.Majer)

Tabulku A mužů - Krajský přebor naleznete zde.

FC Slovan Liberec "B" 2
RMSK "Cidlina" Nový Bydžov 0