SK Lhota - FK Dobrovice

02.05.2022 Kategorie: Tým A

SK Lhota - FK Dobrovice 0:6 (0:3)

Na půdě posledního celku nastoupili dobrovičtí k utkání velice zodpovědně a aktivně, protože veděli že vedoucí Velim prohrála a mohou se tak na ní bodově dotáhnout před vzájemným zápasem, který je na programu příští týden. Picava vstoupila do utkání jak nejlépe mohla, kdy v 10. minutě Michal Sedláček po průnikové přihrávce Kořínka rozvlnil síť poprvé. Tato branka hráče uklidnila. V další šanci o pár minut později Tomíček nedal. V 17. minutě Kořínek přenesl hru na Nováka, ten se dostal k centru a našel přesně Tomíčka, který z blízkosti proměnil. Ve 25.minutě zkoušel štěstí Michal Sedláček, ale svoji střeli poslal těsně vedle. Poté přišla pasáž, kdy se hra odehrávala spíš uprostřed hřiště a byla plná nepřesností. Další gólovou radost přinesla až 39. minuta, kdy Tomíček vysunul Nováka a ten pelášil sám na brankáře a neměl problém s šancí naložit. O minutu později ohrozili poprvé domácí, kdy po centru z levé strany na přední tyči zblokoval střelu hlavičkou Vrána a z následného rohu domácí přestřelili branku. Těsně před koncem poločasu se dostal ještě k zakončení Vrána, ale jeho hlavička šla vedle pravé tyče. Do druhého poločasu vstoupili hosté úplně stejně jako do zápasu a už v 50. minutě si role vyměnili Novák s Tomíčkem, kdy prvně jmenovaný kolmicí oslovil Tomíčka a ten překonal lehkých obloučkem přes bezmocného Kovaříka. Za necelých 10 minut Pečínka kolmicí vyslal nabíhajícího Michala Sedláčka a ten svůj nájezd ze strany proměnil a navýšil vedení. Krátce po svém příchodu se ocitl ve velké šanci Černý, po centru Pečínky, ale jeho pokus na zadní tyči chytil brankář. V 75. min Bartoš využil podklouznutí stopera a vysunul nabíhajícího Korce, který se pokusil udělat kličku brankáři, ale ta mu nevyšla a nedostal se ani ke střele. V 82. min přišla největší šance domácích, kdy Procházka našel přízemním centrem na malém vápně zcela osamoceného Maříka, ale Kocmich jeho pokus pohotově na brankové čáře zneškodnil. Akci přes střed hřiště, kdy Vrána vyvezl míč, Bartoš přepustil na Machů a ten posunul na Korce do lajny, který postupoval z úhlu na branku a ranou před břevno upravil konečný výsledek. Poslední šanci utkání měli domácí, kdy po pohledné akci dostali míč k postranní čáře, odkud přišel centr a na zadní tyči se ocitl sám Procházka, který se pokoušel Kocmicha přehodit, ale to se mu nepodařilo a obránci poté dokázali míč dostat do bezpečí. Poté rozhodčí Stumpf ukončil utkání.

Příští týden přivítají dobrovičtí v sobotu 14.5. vedoucí Velim, které mají co vracet z podzima. Jedná se o utkání jara a dobrovičtí se mohou posunout 5 kol před koncem sezóny na první místo! Přijďte podpořit naše hráče. Začátek utkání je od 17:00.

SK Lhota - FK Dobrovice - 0:6 (0:3)

Branky: 10., 58. Michal Sedláček, 17., 50. Tomíček, 39. Novák, 83. Korec

FK Dobrovice: Kocmich - Prskavec, Vrána, Marek Sedláček(C), Pečínka - Novák (60. Černý), Kořínek, Kučera (66. Novotný), Michal Sedláček (60. Machů), Korec - Tomíček (73. Bartoš)

SK Lhota: Kovařík - Danylych, Neumann (C), Popok (22. Mařík), Zíka (46. Štoncner) - Vaněk, Kwame, Procházka, Sedláček Fr., Kárník - Čermák (58.Abrham)