A tým konečně naskočil do rozjeté sezóny, ve Štěchovicích vyválčil dva body za výrhu na penalty

23.03.2018 Kategorie: Tým A

TJ Štěchovcie - FK Dobrovice 1:2 n. p. (1:0)

Česká fotbalová liga má za sebou již tři jarní kola, dobrovičtí fotbalisté však odehráli své první jarní utkání. Na vině je počasí, které nerespektuje kalendář a připomíná spíš pěkný začátek ledna, než první jarní týdny. Ve Štěchovicích však přeci jen podmínky jaro alespoň vzdáleně připomínali a tak se tam na dobrém terénu zápas zápas 20. kola ČFL mezi domácími a hostujicí Dobrovicí mohl odehrát.

Domácí mužstvo vstupovalo do zápasu v dobrém rozpoložení, neboť se mu z prvních dvou jarních zápasů s Vyšehradem a Benátkami podařilo vytěžit solidních 5 bodů. A pohodu si domácí fotbalisté přenesli i do začátku utkání, když hned ve druhé minutě se u pomezní čáry ujal balonu Těžký, prošel okolo dvou obránců a z levé strany vyslal přesný cent na hlavu Sulíka, který otevřel skóre. Podobný průběh měla vzápětí další šance Štěchovic, při centru Batky z pravé strany se ale k Volešákovi balon po zákroku dobrovického Bartoše nedostal. Vyrovnat se pokusili Fotr s Volfem, jenže na Vašáka recept nenašli. Gólmani tolik těžkou práci celkově neměli, v dalším průběhu ztroskotali na Vašákovi postupně Soběslav i Volf, ale druhému jmenovanému chybělo několik centimetrů, aby Vašáka ohrozil. Naopak domácí byli nebezpeční více, Bartoš ale odolával. Nejprve nepřesně hlavičkoval Busta, poté střílel Volešák z voleje jen do míst, kde se vyskytoval gólman a ani závar z 37. minuty nebyl úspěšný, když pokusy L. Nováka i Volešáka nebyly přesné. V závěru sebral Bartoš možnost zakončení Košatovi a na opačné straně neuspěli Miškovský s Volfem.

Po výměně stran se čekalo na klíčový okamžik čtyři minuty, než se po rohovém kopu a troše štěstí Žaloudek radoval z vyrovnání – 1:1. Euforie z vyrovnání chtěli zužitkovat Bernát s Miškovským, za záda Vašáka ale ani jeden pokus nezamířil. Čtvrthodiny před koncem se do zakončení dostal Jakobovský, ale trefil jen hráče před sebou a hosté zamířili do protiútoku, kterého se, naštěstí pro domácí, účastnil jen Bernát, který byl ještě před zakončením odzbrojen. Rohový kop mohl přetavit ve svůj patnáctý gól sezony Batka, jenže mířil mimo. Dobrovice se snažila uzmout všechny tři body pomocí Soběslava, nicméně jeho dva pokusy neměly nárok Vašáka ohrozit. Když poté Štěchovice v nastaveném čase nevyužily dlouhého autu Kučery, bylo jasné, že se bude bojovat o extra bod v penaltovém rozstřelu.

První sérii zahájili hosté a Kostka proměnil stejně jako poté domácí Batka. Ve druhé sérii se vše zopakovalo, prosadil se J. Novák i Sulík. Zápletku nabídla až třetí série, tu otevřel trefou Tvaroha a následně se penalta nevydařila L. Novákovi. Ve čtvrté sérii se netrefili oba exekutoři, tedy Soběslav ani Štědronský. O výhře a dvou bodech pro Dobrovici tak rozhodl v páté sérii úspěšný Sedláček.

TJ Štěchovcie - FK Dobrovice 1:2 n. p. (1:0)
Branky:
2. Sulík - 49. Žaloudek, rozhodující penalta Sedláček

TJ Štěchovice: Vašák – Jakobovský, Busta, Kučera, Těžký – Pavlík – Sulík, Novák, Volešák (77. Štědronský), Košata (65. Hovorka) – Batka.

FK Dobrovice: Bartoš – Novák J., Routek, Sedláček, Tvaroha – Fort (87. Schubert), Žaloudek, Soběslav, Bernát (77. Vajgl)– Volf (80. Osvald), Miškovský (71. Kostka).

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání 20. kola naleznete zde.

SK Viktorie Jirny 19.08.
vs. Ne