První jarní výhra! A tým vyhrál v Živanicích a konečně naplno bodoval

17.04.2019 Kategorie: Tým A

TJ Sokol Živanice - FK Dobrovice 0:4 (0:3)

Utkání sousedů v tabulce rozhodli dobrovičtí fotbalisté již v prvním poločase, který vyhráli 3:0. Hosté hned v úvodu utkání dokonale zaskočili domácí hráče a během úvodních pěti minut dvakrát skórovali. Ve druhé minutě nechali domácí hosty kombinovat před svým vápnem, až se míč dostal k Petrlákovi, který neomylně křížně pálil pod břevno Hrnčířovy svatyně.  Než se domácí stačili z šoku oklepat, bylo to 0:2, když ze střední vzdálenosti vypálil Žaloudek. Hra se postupem času vyrovnávala a Živaničtí se z úvodního šoku probrali. Útočným akcím však vždy něco chybělo. Domácí například mezi 16. a 17. minutou zahrávali tři rohové kopy, ani jednou však vážněji branku hostí neohrozili. Sokol zaznamenal velkou příležitost po půlhodině hry, ale střelu pronikajícího Petruse vyrazil gólman Bartoš. Ve 35. minutě viděl hlavní rozhodčí faul na útočícího hráče Dobrovice a nařídil penaltu, kterou proměnil gólman Bartoš.

Druhá půle přinesla útočné závary na obou stranách, k vážnějšímu ohrožení branky však opět nedošlo. Toto platilo až do 58. minuty, kdy nikým krytý Petrlák prošel středem hřiště a svou individuální akci zakončil podobně jako v úvodu utkání – střelou z hranice velkého vápna, která skončila pod břevnem domácí branky. Další průběh druhé půle herně nekorespondoval se stavem utkání, hosté již měli splněno a domácím se nedařilo v koncovce. Tak či onak, vyložených šancí bylo na obou stranách minimum. V 79. minutě před hostující brankou zakončoval zblízka Hundák, Sokol o minutu později kopal standardku, ale míč v síti neskončil.

TJ Sokol Živanice - FK Dobrovice (0:3)

Branky: 2. Petrlák Miroslav, 4. Žaloudek Radek, 35. Bartoš Ondřej (pen.), 58. Petrlák Miroslav

TJ Sokol Živanice: Hrnčíř – Staněk, Gorol (C) (62. Gašpar), Buriánek, Hundák, Petrus, Štepánek (46. D. Pánek), Polák, Nikodem (82. F. Pánek), Motyčka, Ptáček.

FK Dobrovice: Bartoš – Kühnel, Soběslav, Routek, Klain (82. Vajgl), Osvald, Žaloudek, Petrlák (76. Sodoma), Petlička (90. Kopecký), Volf (79. Zelinka), Miškovský (C) (67. Žižka).

Tabulku ČFL a výsledky ostatních utkání naleznete zde.

FC Velim 15.09.
vs. Ne
FK Dobrovice 16:30

FC Sellier & Bellot Vlašim "B" 2 n. p.
FK Komárov 1
SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 1