Akuma Mladá Boleslav - FK Dobrovice B

24.04.2012 Kategorie: Tým B

V pátém jarním kole jsme zajížděli na hřiště Akumy MB, která v jarní části ještě neprohrála a dere se tabulkou vzhůru. Do hry jsme poprvé v sezoně nastoupili se stoperskou dvojicí Čáslava Kamenický, na levém beku se opět objevil po nemoci se rozehrávající Martin Zbončák a pracovně zaneprázdněného Bendu nahradil v záloze Černý.

Zápas jsme začali aktivně, svou tradiční kombinační hrou, ale soupeř, zalezlý na své obranné polovině, nám zdařile odolával a několikrát se dokonce pokusil pohrozit brejkem. Konkrétně osobou nestárnoucího záložníka Ladislava Horáčka, jehož útočná aktivita a snaha o kombinaci však nenašla příliš pochopoení u jeho spoluhráčů. A tak se Kortus v naší bráně během prvního poločasu moc nezapotil.

My jsme se do první vážnější šance dostali ve dvacáté minutě, kdy po Zbončákově kombinaci a centru z levé strany bez přípravy zakončoval mezi tyče Brynych. Halbich v bráně domácích byl ale pozorný. Další naše akce vzešly na prázdno buď pro nepřesnou koncovku a nebo skončily už po nezdařené předfinální přihrávce. Poločas jsme zakončili pětiminutovkou, během které se soupeř vůbec nedostal ze své obranné půle, veškerým efektem ale bylo jen pár rohových kopů a několik přečíslení zakončených opět špatnou koncovkou.

O pauze proto v kabině přišla důrazná trenérova domluva, takže do druhého poločasu jsme zlepšili pohyb a zrychlili kombinaci, kýžená branka se ale stále nedostavovala. V 65. minutě zatáhl Brynych míč po pravé straně, nacentroval do vápna a Antošovi na zadní tyči chyběly centimetry ke skórování. Domácí si za celý zápas vytvořili jen tři šance, dvě z nich ale byly gólové. První z nich až v 70. minutě, kdy po brejku domácího Hanzlíka zahrál Brynych na roh, následný kop od praporku zakroutil Hlaváček přímo do Kortusovy branky a náš brankář se měl co ohánět, aby míč vytlačil na další roh. Z něj už domácí nic nezískali, naopak Kortus rychle rozehrál na Kamenického, ten posunul na Zbončáka, který po kombinaci s Matějovským vyslal Fantu samotného na soupeřovu bránu. Náš záložník ale v rozhodující chvíli zvolil místo střely přihrávku, která na zadní tyči nenašla žádného adresáta.

Zápas gradoval v posledních pěti minutách. Po naší ztrátě na půli hřiště postupoval domácí útočník sám na Kortuse, ten jeho střelu reflexivně vykopl a následnou dorážku naše obrana se štěstím odvrátila. A vousaté pravidlo nedáš, dostaneš se zase jednou potvrdilo. Brynych se rozjel po pravé straně, od Kamenického dostal krásnou příhru za obranu, perfektním centrem našel hlavičkujícího Matějovského, domácí gólman vyrazil jen na břevno a odražený míč poslal Matějovský opakovanou hlavičkou nechytatelně do šibenice.

Ve zbývajících dvou nastavovaných minutách se již nic neudálo a tak jsme si z hřiště na Sahaře odvezli další tři body. Příště se na domácím hřišti utkáme s momentálně osmým celkem tabulky, Klášterem Hradiště nad Jizerou, který má taktéž v kádru řadu fotbalistů se zkušenostmi z vyšších soutěží. Zveme proto opět co nejvíce fanoušků a prosíme je o pořádnou domácí podporu v neděli 29. dubna od 17 hodin.

FK Dobrovice B 18.11.
vs. Ne