Řepín - FK Dobrovice B

07.05.2013 Kategorie: Tým B

Za předpokladu, že by v tabulce čtvrtý Řepín hosty z Dobrovice porazil, mohl ještě teoreticky pomýšlet na účast v postupových bojích. Jelikož ale na jaře nemá takovou formu jako na podzim, vedoucí dobrovická rezerva si na něj věřila a za cíl si položila na jeho půdě minimálně neprohrát.

Utkání se v nádherném fotbalovém areálu odehrálo v jasné režii rezervy. Hned po úvodní rozehrávce se dal na pravé straně do pohybu hbitý Tomášek, přesprintoval obránce a nádherným centrem našel na zadní tyči nikým nehlídaného Kořínka, pro kterého už nebyl problém zasunout míč do branky. Dobrovice vedla už ve 30. vteřině!

Řepínští byli rychle inkasovanou brankou jako opaření a dobrovičtí naopak na skvěle střiženém pažitu doslova dominovali. Domácím motali hlavy krátkými přihrávkami v kombinaci na jeden dotek a dlouhými míči za obranu, na levé straně od skvěle hrajícího Kořínka a na pravé straně od Tomáška. První čtvrthodinku měla rezerva převahu bez dalšího gólového efektu, ale pak už to přišlo. Z levé strany vyvezl míč Pečínka, přenechal Kořínkovi, který se skvěle zbavil obránce a stříleným centrem našel na zadní tyči opět zcela volného Radka Miškovského, který si balon zpracoval na prsa a bombou z voleje pod břevno zavěsil. Domácí chtěli hned z protiútoku snížit, ale jejich střelu zablokovala pozorná obrana na roh. Po něm domácí špatně vyhodnotili situaci a po odraženém míči z dobrovického velkého vápna a chybě domácího obránce na středu hřiště peláší z vlastní poloviny sám na brankáře Antoš a chladnokrevně zakončuje střelou podél něj na 3:0.

Hostující družstvo v tu chvíli vládlo hřišti. K smůle domácích se jim ještě zranili dva hráči, takže to s nimi vypadalo opravdu bídně. Alespoň zkorigovat stav mohli ve 33. minutě, kdy po ojedinělém centru z levé strany hlavičkuje domácí útočník v tísni vedle levé tyče Bartošovy branky. Rezerva opět přebírá aktivitu a do poločasu udeří ještě dvakrát, a to během jediné minuty. Nejprve po kombinaci Kořínek, Hnízdo, Antoš zakončuje Beran z hranice vápna k levé tyči domácího brankáře a poté agilní Kořínek z levé strany dalším krásným centrem najde ve vápně Radka Miškovského, který se kličkou zbaví protihráče a opět střelou pod břevno stanovuje poločasový výsledek na 0:5 pro dobrovickou rezervu.

Ve druhém poločase se scénář moc nemění, rezerva má hru zcela ve své režii. V 53. minutě přichází další branka po nejkrásnější akci celého utkání. Míč z pravé strany vyváží Čáslava, přes Hnízda a Antoše, vše na jeden dotek, se dostává k Tomáškovi na pravé straně, ten přihrávkou nachází opět zcela volného Kořínka, který do prázdné branky na zadní tyči zvyšuje na 0:6 pro hosty. A další branka na sebe opět nenechá dlouho čekat. Uplyne pouhých 60 vteřin a po rohu Antoše se po odraženém míči domácích prosazuje ve vápně důrazný Pečínka. Domácí jsou zralí na ručník. Dílo zkázy dokonají sami, když se domácí obránce v 65. minutě po nevydařeném centru Tomáška snaží sklepnout míč hrudí svému brankáři, ale tomu míč propadne mezi nohama do brány.

Čestný úspěch domácí zaznamenali v 71. minutě. Po ojedinělém rohu se k odraženému míči dostane domácí kapitán Dvořák a střelou pod břevno z malého vápna kosmeticky upravuje výsledek na 1:8. V 73. minutě se zranil Radek Miškovský, a jelikož rezerva do té doby již třikrát vystřídala, dokončí utkání v deseti hráčích. Utkání se dohrává jen z povinnosti, mezi vápny a bez větší brankové příležitosti. Dobrovická rezerva předvedla výborný výkon a na jaře již počtvrté nasázela soupeři více než 5 branek. Doufejme, že střelecký apetit Dobrovickým vydrží i pro další víkend, kdy v neděli 12. května od 17 hodin hostíme na svém hřišti momentálně druhý tým tabulky a nejvážnějšího konkurenta v boji o první příčku tabulky, sousední Rejšice.

Letošní sezóna může těžko nabídnout souboj s větším nábojem, než derby, ve kterém se o postup utkají dva 5 km vzdálení soupeř, kteří navíc oba mají formu jako hrom! Proto zveme všechny diváky na fotbal a těšíme se na jejich podporu!